„Stalo se něco neuvěřitelného. Když jsme klub před deseti lety zakládali, nikdy by mě nenapadlo, že se někdy dostaneme do 1. Futsal ligy. Pořád tomu nemůžu uvěřit! Neskutečné,“ rozplýval se krátce po postupové výhře trenér Chomutova Jan Brič. Oslavy začaly už po cestě z Českých Budějovic a není pochyb o tom, že byly velké. Vždyť Baník hrál před pár lety jen krajský přebor! „Děkujeme moc za gratulace. Momentálně mám stav beztíže,“ popisoval se smíchem v sobotu pozdě odpoledne své rozpoložení předseda Baníku Michal Nový.

O druhé místo bojují s Mladou Boleslaví Teplice, Morgan Commando uspělo na Bohemce 6:3. „Těžký zápas, který jsme i přes počáteční rozpaky zvládli. Paradoxně nám nijak zvlášť nepomohla ta brzká červená, kterou dostal gólman Bohemky. A pomohla nám až ve druhém poločase dobře odbráněná power play domácích a z toho plynoucí góly do prázdné branky,“ hodnotil duel trenér Severočechů Antonín Veselý. „Jak jsem řekl, těžký zápas, ale připsali jsme si důležité tři body a jdeme si za svým cílem. Matematika je jasná a druhé místo je teď pro nás více než reálný cíl. Musíme se koncentrovat na každý zápas,“ dodal.

BK KVIS Pardubice vs. Sluneta Ústí nad Labem (90:74).
FOTO: Jedenáct a dost! Jednou ta série skončit musela, řekl Šotnar

Do finiše se žene také třetí nejvyšší soutěž, tedy divize. Jediným krajským zástupcem v ní jsou ústečtí Tiradores, kteří rovněž přivezli úspěch z hlavního města. V hale Děkanka zdolali domácí Sapu Praha 5:4, hattrickem k výhře pomohl nový nejlepší střelec soutěže Dominik Dvořák.

„Odehráli jsme utkání s velice kvalitním soupeřem, který byl ještě lepší, než v prvním zápase na naší palubovce,“ složil hostiteli poklonu trenér vítězů Dušan Stíbal. „V prvním poločase jsme ho ale k moc příležitostem nepustili. Po změně stran domácí ještě více zrychlili hru, proto z toho bylo ještě takové vyhecované drama,“ pokračoval v hodnocení. „Podržel nás Dušan Skála v brance, ale pochvalu si zaslouží celý tým. Všichni splnili to, co měli.“

Matěj Svoboda při utkání s Olomouckem, ve kterém nasázel 40 bodů.
Děčínský rekordman skromně: Jsi jen tak dobrý, jak dobrý byl tvůj poslední zápas

Jeho svěřenci tak jako nováček soutěže dál drží skvělé třetí místo, jen o skóre za druhým Benešovem a čtyři body za lídrem Wizards Praha. Právě s celkem z hlavního města bude další měření sil, které je na programu už tento pátek ve 20.30 v hale WHC Spartak v Krásném Březně.

„Bude to těžké utkání, Wizards jsou zatím suverénně nejlepší celek, proti kterému jsme hráli,“ tuší Stíbal velkou dřinu i přesto, že bílomodří dokázali v prosinci překvapit vedoucí tým tabulky na jeho palubovce remízou 3:3, kterou Pražané zachraňovali až v závěru. „Věřím, že doma nám pomohou i naši skvělí fanoušci,“ dodal. Ústečtí jsou na své palubovce, právě spolu s Wizards, posledním neporaženým celkem. Tým, který soupeří o prvenství i v tabulce návštěvnosti, láká na vstup zdarma a bohatou tombolu pro fanoušky.