Černí andělé v prvním kole Krim na jeho půdě přehráli 31:29, ale Slovinky už další překvapení nepřipustily. Od začátku vedly, Most dotahoval, ale proti zkušenějšímu soupeři to nestačilo. Slovinky dokázaly vždy včas zabrat, nedovolily si delší výpadek.

„Dlouho nás držela nad vodou Dominika Müllnerová, protože nedovolila soupeřkám vytvořit si větší náskok. Neustáli jsme to, že jsme udělali snad dvaadvacet technických chyb a z nich tak deset bylo naprosto zbytečných. S tímhle se samozřejmě Liga mistrů nedá hrát. Kdyby byla polovina chyb branky, tak jsme rovnocennými soupeři,“ komentoval porážku mostecký trenér Ondřej Václavek.

Hodně skleslá byla i nejzkušenější mostecká hráčka a brankářka Dominika Müllnerová, kterou vedle domácího trenéra vyzdvihoval i ten hostující. Müllnerová neúspěch těžce nesla, zvlášť když v nablýskané soutěži předváděla skvělé výkony a byla jedním z nejdůležitějších Černých andělů.

„Jsem hodně zklamaná a špatně se mi hledají slova. Rozhodlo podle mne to, že Krim je hodně zkušený tým. V důležitých chvílích dokázal zahrát přesně tak, jak měl. Protihráčka Nina Zulič byla klíčovou hráčkou Krimu, vše šlo přes ní a její výkon byl jednoznačně dnes nejlepším na hřišti. Byl to od Krimu sebevědomý a zkušený výkon,“ řekla domácí gólmanka, kterou s mosteckým týmem čeká v novém roce soupeření v nižším evropském poháru EHF.

Fanoušci chomutovských Pirátů.
Z defenzivy odchází Radek Havel, Denis Zeman bude měsíc hostovat v Kadani