Za stavu 1:1 na zápasy se série vrátila na Borská pole, kde působí klub Slavia VŠ Plzeň. Chomutovští dali dokonale zapomenout na porážku 2:1 ve druhém utkání a na západě Čech zničili svého soupeře rozdílem 14:2 v páté směně.

Po úspěšném sobotním utkání na hřišti čtvrtfinálového soupeře Slavie VŠ Plzeň byli chomutovští Bobři úspěšní i v neděli na domácí půdě. Jestliže toho svému soupeři v sobotu herně příliš nedovolili, tak v nedělním utkání měli Plzeňáci ještě hubenější bilanci.

Po rychlých třech autech v první směně nastoupila Plzeň do obrany. Na nadhozu začal reprezentant Kamil Koukolík, kterého ještě v této směně vystřídal Tomáš Kabourek. Koukolíkovy nadhozy byly pro chomutovské pálkaře snadnou záležitostí a hned v 1. směně Chomutov získal vedení 5 : 0 a to si udržel po celou dobu utkání.

Na postu nadhazovače Chomutova bez nejmenšího zaváhání pracoval až do 5. směny Lubomír Vrbenský, kterého od 6. směny vystřídal Jaroslav Mikulec a trenér chomutovských Jan Přibyl opět mohl dát příležitost všem hráčům na soupisce.

Konečný výsledek 5 : 0 byl třetím, potřebným vítězstvím nad čtvrtfinálovým soupeřem a tím i zajištěný postup do semifinálových bojů play off. Na Sportklub 80 Beavers Chomutov čekají HROŠI z Havlíčkova Brodu a to hned následující víkend.

Další dvojicí je Spectrum Praha a SK Praha Radotín. Ti porazili svého soupeře Eagles Praha Krč také 3 : 1 (2:3, 8:1, 3:2 a 9:3). Z této čtveřice vyjde letošní český mistr republiky.

Ale k poslednímu odpalu vede ještě dlouhá a náročná cesta. Před chomutovskými softballisty stojí náročný úkol – obhájit svůj mistrovský titul z loňského roku.