„Soupeř byl o trošku lepší, ale my jsme měli větší vůli a hlavně jsme byli produktivnější," zhodnotil utkání trenér hostí Lukáš Jenšík.

Hlavně první polovina utkání se Chomutovským povedla. Dvakrát si vypracovali dvougólový náskok (2:0,4:2), ale dvakrát o něj přišli. Hostům pomohli k návratu do duelu přesilové hry. Z prvních čtyř branek vsítili tři góly v početní výhodě a v 27. minutě šli poprvé do vedení. Lukáš Fiala a Michal Šnábl vrátili do konce druhé třetiny Chomutovu ještě vedení, ale přijít měla poslední, rozhodující třetina.

V ní už dominovali pražští Panthers. Za první desetiminutovku vstřelili čtyři branky a definitivně otočili jinak vyrovnané utkání (6:9). Chomutovským nepomohl ke zvratu ani oddechový čas v 50. minutě, hosté šli v 58. minutě již do čtyřbrankového vedení (6:10). Za Chomutov v poslední minutě už jenom korigoval Ondřej Šarša na konečných 7:10.

„Kvalitní utkání, které si divákům určitě muselo líbit. Bohužel jsme prohráli. Příčiny si musíme rozebrat sami a připravit se na další zápas lépe," zhodnotil v pozápasovém vyjádření utkání trenér florbalu Chomutov Martin Bocian.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Roman Dušek

Florbal Chomutov - FbC Panthers Praha 7:10 (4:2, 2:3, 1:5)

Branky a nahrávky: 5. T. Fiala, 10. Andrle, 19. Klíma (Šarša), 20. Pastor (Fokt), 28. L. Fiala (T. Fiala), 33. Šnábl (Giptner), 60. Šarša (T. Fiala) 16. Rybka (Míka), 18. Polcar (Pokorný), 25. Kolář (Míka), 26. Rybka (Ptáčník), 27. Veverka (Tomiška), 42. Jakob (Krůšek), 45. Ptáčník (Pokorný), 47. Kolář, 50. Tomeš (Pokorný), 58. Pokorný (Ptáčník). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 3:2 Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Střely na branku: 38:23.

Florbal Chomutov: Vlček - Klíma, Fokt, Bejček, Jäschke, Štěrba, T. Fiala, L. Fiala, Kopp, Pastor, Andrle, Turek, Hlaváček, Šnábl, Šarša, Giptner, Šulc.

Českobudějovičtí Štíři rozstříleli kadaňské Katy

České Budějovice - Kadaňští Kati zůstali po sedmém kole Národní ligy jediným týmem, který ještě nevyhrál. V souboji s českobudějovickými Štíry se sice dostali do vedení 3:0, ale soupeř ještě v první třetině vývoj otočil. Od druhé třetiny, kdy domácí zvýšili důraz, už nebylo o vítězi pochyb. Nakonec si Kati odvezli čtrnáct branek a zůstali na posledním místě skupiny Západ.

FBC Štíři Č. Budějovice - FBC DDM Kati Kadaň A 14:4 (4:3, 4:0, 6:1)

Branky: 12. Ondřej Havelka, 15. Václav Bíca, 17. Tadeáš Melíšek, 19. Petr Žáček, 22. Lukáš Malý, 26. Jindřich Hrdý, 35. Jindřich Hrdý, 38. Petr Žáček, 41. Michal Měřička, 48. Václav Hejplík, 50. Václav Staněk, 55. Václav Hejplík, 56. Jindřich Hrdý, 60. Michal Měřička - 3. Martin Žemlička, 4. Miroslav Hanzlíček, 7. Thanh Long Nguyen, 41. Martin Odlas. Rozhodčí: Zbyněk Pěnička - Michal Šafář. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 75.