O STŘÍBRU ROZHODOVAL CÍLOVÝ ROZHODČÍ

V prvním štafetovém závodě na 4x50 metrů polohově se o stříbrné medaile zasloužila čtveřice Jan Valenta, Tomáš Moravec, Maxim Dvořák a Josef Rabas. V kraulové štafetě pak Jana Valentu vystřídal Adam Vaněk a v dramatickém finiši o druhé místo, který musel být rozluštěn až cílovým rozhodčím, vybojovali opět stříbrné medaile. Dívčí štafeta na 4x50 metrů kraulem doplavala pátá (K. Kosková, K. Sajlerová, Z. Svobodová a J. Hrbková).

VELKÝ POTENCIÁL TOMÁŠE MORAVCE

Nejlepším individuálním umístěním se může pochlubit Tomáš Moravec, který doplaval čtvrtý na 200 metrů prsa a pátý na 100 metrů prsa. Do nejlepší desítky plavců se dostal i ve znakových závodech na 100 (sedmý) a 200 (šestý) metrů.
„Tomáš zaplaval dobře a má velký potenciál, jen rychle vyrostl a tak se ještě trochu potácí s technikou, na které ale usilovně pracujeme. Tomášovy výkony půjdou ještě mnohem výš," věří v další sportovní růst  Tomáše jedna z trenérek mladších žáků Markéta Šilhanová.

VALENTOVI CHYBĚLI TŘI DESETINY NA MEDAILI

Nejblíže individuální medaili byl znakař Jan Valenta, který na 100 metrů znak obsadil páté místo a skončil pouhé tři desetiny za medailí.
„Honza o medaili bojoval i na znakové dvoustovce, tam ho ale zastavila diskvalifikace kvůli nepovedené obrátce. Chtěla bych vyzdvihnout i jeho výkon na 800 metrů kraul, kde sice skončil dvanáctý, ale dokázal si zlepšit osobák skoro o minutu, což je nevídané," byla spokojená trenérka Šilhanová.

VE VŠECH ŠESTI STARTECH DOPLAVAL MAXIM DVOŘÁK V DESÍTCE

Nejvyrovnanějšími výkony z chomutovské výpravy se prezentoval Maxim Dvořák, který ve všech svých šesti startech doplaval v nejlepší desítce – třikrát byl osmý (100 metrů polohově, 100 a 800 metrů kraul), dvakrát devátý (200 metrů znak a 400 metrů kraul) a desátý doplaval na 50 metrů kraul.
„Max zaplaval dobře, velké osobáky. Je hodně šikovný a v tréninku velmi poctivý, zatím ho ale stále brzdí menší vzrůst, který ale přijde s věkem a s tím i ještě lepší výsledky," věří trenérka mladších žáků chomutovské Slávie.

DVĚ PLAVKYNĚ A TŘI UMÍSTĚNÍ MEZI DESETI

Pro tři umístění mezi nejlepšími deseti si doplavaly i Zuzana Svobodová s Julií Hrbkovou. Svobodové se dařilo v různých stylech, když doplavala šestá na 100 metrů prsa, sedmá na 200 metrů polohově a devátá na 200 metrů kraul. Hrbková se prosazovala v motýlkových disciplínách na 50 a 100 metrů (šestá a sedmá) a desátá doplavala na 200 metrů kraul.
I s děvčaty byli trenéři spokojeni: „Zuzka stejně jako všichni ostatní plavala osobní rekordy, je hodně všestranná a talentovaná, mohla mít ještě pěkné umístění na 200 metrů prsa, ale bohužel byla diskvalifikována. Julča je pak podobný případ jako Tomáš Moravec – rychle vyrostla a ještě se trochu trápí s technikou, ale pracujeme na tom."

ADAM FENCL SI ZLEPŠIL OSOBÁK O 11 SEKUND

Velkou radost udělal trenérům svým desátým místem na 200 metrů znak Adam Fencl. „Adam si udělal osobák o 11 vteřin, což je opravdu hodně a oproti startovní listině se posunul o čtrnáct míst až na desáté," ocenila výkon mladého chomutovského plavce Markéta Šilhanová.

DALŠÍ PLAVCI A DALŠÍ OSOBNÍ REKORDY

I s dalšími plavci, kteří nedosáhli na elitní desítku, ale zaplavali dobré časy v osobních rekordech, byli trenéři spokojeni. „Adam Vaněk byl trochu nervózní, jinak by mohl plavat klidně na úrovni desítky. Pepa Rabas byl na jaře dlouho zraněný a nestačil se pořádně připravit, jinak mezi desítku určitě patří taky. Holky Kačka Kosková, Klárka Sajlerová a Eliška Veselá jely víceméně na zkušenou a obstály, zaplavaly osobáky, takže taky spokojenost," uzavřela povídání na téma Domažlice úspěšná trenérka mladších žáků Slávie Chomutov.

DESETILETÍ PLAVALI V JINDŘICHOVĚ HRADCI

V Jindřichově Hradci reprezentovalo chomutovské plavání sedm plavců, z nichž dvě plavkyně se proplavaly mezi nejlepších deset závodnic. Jednou se zadařilo Veronice Chalupové na 100 metrů polohově (osmá) a dvakrát Karolíně Hanáčkové, která byla dvakrát devátá na 50 a 400 metrů kraul. Elitní desítka pak těsně utekla Michalovi Werschallovi a Kateřině Sklenářové. Mezi kvalifikovanými byli ještě David Bauer, Adéla Nezbedová a Daniel Červený.
Žačky postavily i štafety, ve kterých doplavaly čtvrté (polohová) a sedmé (kraulová).

Napsal Vratislav Dvořák.