V každém z ročníků startovalo vždy pět kluků a pět děvčat. Nominaci si tam vyplavali právě Student se Studničkou, jen o málo nominace pak minula Barboru Šurkovou a to hlavně kvůli zranění, ze kterého se dlouhodobě léčila.Závod se plaval za účasti dalších států Visegrádské 4 a to domácího Maďarska, Polska a Slovenska.

„Naši oba borci skvěle reprezentovali náš klub a město Chomutov a ze své první velké reprezentace ČR si dovezli spoustu nejlepších osobních výkonů, ale i parádních osobních pocitů z účasti v prvním mezinárodní klání,“ popsala za chomutovský oddíl Dana Jezberová.

1. SK Jirkov - Loko Chomutov, domácí hráči ve žlutém. Jirkovští fanoušci byli hodně aktivní.
OBRAZEM: Okresní přebor jde do finiše. V Jirkově byla z fandění hezká párty

Došlo samozřejmě i na medaile. Oba talenti shodně vylovili bronz. Tobias Student si vyplaval bronzovou placku za 400m polohový závod ve vynikajícím osobním rekordu a Šimon Studnička byl členem polohové štafety na 4x100m, kde plaval prsařský úsek ve skvělém čase, který byl nakonec také bronzový.

„Věříme, že pro oba kluky to bude další motivace pro ještě větší tréninkové úsilí, které bude pro ně spojeno s účastí na mistrovství ČR čtrnáctiletého žatcva v Olomouci a také jsou členy Ústeckého kraje, který budou reprezentovat na Olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích,“ dodala Dana Jezberová.