Závodilo se pouze v jedné kategorii a na medaile proto dosahovali především devítiletí závodníci a nejinak tomu bylo i chomutovských plavců. Jedním z nich byl Jakub Pospíšil, který vyhrál 50 a 100 metrů prsa a další dvě medaile mu těsně unikly, když skončil na 50 a 100 metrů znak těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Jako druhé se na stupně vítězů podařilo vystoupat Anežce Doksanské, která doplavala druhá ve znakařských závodech na 50 a 100 metrů. Nebyla od nich daleko ani v dalších závodech, ve kterých skončila na šestém (50 metrů kraul) a sedmém (100 metrů polohově) místě.

Kvalitních umístění mezi prvními deseti závodníky dosáhli ještě Vojtěch Rut, který posbíral páté (50 metrů kraul), šesté (100 metrů polohově), sedmé (50 metrů prsa) a osmé (50 metrů motýlek) místo, dvakrát sedmá na 100 metrů prsa a kraul doplavala Tereza Vlasáková, na 50 a 100 metrů kraul byl sedmý a devátý Jakub Jezbera a pro šesté místo si na 50 metrů znak doplaval Jan Žiaček.

Nejmladší členkou výpravy byla teprve sedmiletá Kateřina Staňková, která se dokázala popasovat s velkou konkurencí starších závodníků a dvakrát doplavala v elitní dvacítce.

Chomutovští chlapci zcela dominovali ve štafetových závodech, když polohovou i kraulovou štafetu na 4x50 metrů ve složení Žiaček, Pospíšil, Rut a Jezbera ovládli.

Dívky ze štafet vybojovaly druhé (polohová) a čtvrté (kraulová) místo. Obě plavaly ve shodném složení Doksanská, Vlasáková, Kašková a Rychlíková.

Napsal Vratislav Dvořák.