Čerstvě třináctiletá plavkyně TJ Slávie vyhrála 200 metrů polohový závod, druhé zlato přidala se svými kolegyněmi v polohové štafetě a bronz přidala na znakové dvoustovce. Všech osm chomutovských plavců pomohlo Ústeckému kraji k triumfu v plaveckých soutěžích.

Alice Richtrová plavala pouze dva závody a v obou se proplavala do finálových bojů. V rozplavbách na 100 metrů motýlek sice vyhrála, ve finále ale nestačila na stejnou soupeřku jako na mistrovství České republiky v Brně a doplavala druhá. Na dvojnásobné trati obsadila ve finále páté místo.

Pro medaili si doplavala i Eliška Dvořáková, když v závodě na 200 metrů polohově doplavala třetí.

Dvakrát ve finále se představil Filip Jezbera, který v nich byl čtvrtý (100 metrů znak) a šestý (200 metrů znak). Jedno osmé místo ve finále (100 metrů prsa) má na svém kontě i Johana Holá.

Mimo finalistů reprezentovali Ústecký kraj z chomutovských plavců ještě Filip Kudláček a Jakub a Josef Štemberkovi.

Plavci TJ Slávie Chomutov byli také platnými články ve štafetách. Hned trojnásobné zastoupení měla štafeta žaček ročníku 2002 na 4x50 metrů polohově. Kamilu Slabihoudovou, Alici Richtrovou a Elišku Dvořákovou doplnila žatecká závodnice Marie Hnízdilová a společně doplavaly pro první místo. Alice Richtrová a Eliška Dvořáková byly členkami i kraulové štafety, kde skončily šesté.

Hned dvakrát se z vítězství ve štafetě radoval Filip Jezbera. V obou štafetách ročníku 2002 plaval společně s ústeckými plavci Filipem Sonnenberkem a Vojtěchem Šedou a litoměřickým Vojtěchem Netrhem.

Chomutovská Slávie měla zástupce i v chlapeckých štafetách pro ročník 2001 (šesté a sedmé místo), ve kterých se představili Filip Kudláček a Jakub Štemberk.

Napsal V. Dvořák.