V nejstarší kategorii (dorostenci a dospělí)se z chomutovské výpravy dokázala do finále probojovat hned pětice závodníků. V mužské kategorii to byli Jakub Volf, který i přes mohutný finiš na vítězství nedosáhl a skončil druhý, na třetím místě se umístil Miroslav Soukup, který naopak svou pozici v závěru musel hájit a na šestém místě s nevelkou ztrátou doplaval František Štemberk.

Mezi ženami platila za jednu z největších favoritek Štěpánka Šilhanová, což dokazovala v průběhu celého dne, kdy tři ze čtyř závodů vyhrála a do finále šla z prvního místa. V něm však roli jedničky nepotvrdila a doplavala druhá. Do finále jí z chomutovského oddílu doprovodila Kateřina Molnárová, která obsadila šesté místo.

Mezi staršími žáky (2001-2002) se pro TJ Slávii Chomutov zrodilo jedno ze dvou vítězství. Postarala se o něj Kamila Slabihoudová, která vyhrála s velkým přehledem před další chomutovskou závodnicí Michaelou Malinovou. Ve stejném finále doplavala na čtvrtém místě Eliška Dvořáková. Mezi chlapci se do finále probojoval Filip Jezbera a obsadil páté místo.
Mezi mladšími žáky (2003-2004) se do finále z chomutovského oddílu proplaval Karel Kaška, který si s přehledem doplaval pro třetí místo.

Druhé prvenství zajistil mezi nejmladšími žáky (2005) Maxim Dvořák, který ve finále na 100 metrů polohově o pouhý dohmat porazil oddílového kolegu Tomáše Moravce. Na pátém místě pak doplaval Jan Valenta.

Napsal Vratislav Dvořák.

Ilustrační foto.