V uplynulých týdnech stanovila hned čtyři nová národní maxima a před blížícím se evropským šampionátem a mistrovstvím světa potvrdila, že má úžasnou formu. „Jsem spokojená," svěřila se Deníku usměvavá blondýnka, která se na olympiádě v Londýně dostala dvakrát do semifinále.

Čtyři rekordy na dvou závodech. Čekala jste tak rychlé časy?
Ani ne. Na závody do Plzně jsem přijela ze soustředění a před Velkou cenou Brna jsem také měla náročné tréninky. Formu jsem ladila spíš až k mistrovství Evropy a světa, takže je to velké překvapení.

Co je důvodem, že si stále držíte tak vysokou výkonnost?
Z olympiády jsem byla namotivovaná, tak se to asi projevuje teď na závodech. Snad to bude ještě lepší (úsměv).

Nezačala jste si v tréninku přidávat, abyste ještě zrychlila?
To ne. Plaveme podobně, jako jsme plavali celé jaro a léto. Tréninky jsou v podobném duchu, zatím to funguje.

České rekordy jste vylepšila nejen na svých tradičních znakařských tratích, ale i na stovce motýlek a v polohové stovce…
Spíš mě překvapují znaky, než motýl. Na znaky totiž byly mnohem kvalitnější časy, než na motýlka nebo polohovou stovku. O to víc si těch znakařských rekordů  cením. Specializuji se na znak a je samozřejmě super, že jsem zaplavala takový čas i v ostatních disciplínách. Je to pro mě dobré znamení. 

Už 22. listopadu vás čeká mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Nepomýšlíte po třech bronzech na kov nejcennější?
No, trošku jo. Letos jsem první v evropských tabulkách na padesátku i na stovku, ale  tam nemusí být uvedeny všechny výkony všech holek. Uvidíme, jak to bude vypadat na Evropě, protože někdo se může připravovat jen na svět.

Světový šampionát v Istanbulu bude následovat 12. prosince. Na něj už taky myslíte?
Původní myšlenka byla taková, že se budeme připravovat jen na mistrovství světa. Ale i mistrovství Evropy má přece jen svou váhu. Na světovém šampionátu se pokusím dostat do finále stejně jako přede dvěma lety.

Jak strávíte poslední dny před odletem na ME do Francie?
Ve čtvrtek mě čeká zkouška  z úvodu do sportovního tréninku, což je celkem v pohodě. Budu i trénovat, ale o víkendu se budu flákat doma (smích).