O víkendu budou Piráti bojovat o šest bodů. V případě Boleslavi je to soboj dvou sousedních týmů v tabulce. Boleslav je totiž jedenáctá, hned za Chomutovem. Zápas s Pardubicemi je navíc benefiční, zaměřený na pomoc nemocnici v Chomutově. V případě úspěchu Piráti posílí svou pozici, která je předpokladem pro účast v předkole Generali play-off.

Poslední čtvrtka

Tipsport extraliga už vstoupila do závěrečné čtvrtiny základní části, takže mnoho bodů už ve hře není.V pátek 19. ledna od 17 hodin a 30 minut vypukne v pirátské aréně souboj s Mladou Boleslaví, jež figuruje na jedenáctém místě a na desáté Piráty ztrácí čtyři body. Stejný rozdíl dělí družinu Vladimíra Růžičky také od pardubického Dynama, které najdeme momentálně na osmé příčce. Východočeši dorazí do Chomutova v neděli 21. ledna, kdy zápas startuje už v 15 hodin a 30 minut.

Lauko opět doma

Piráti měli popáté za sebou zastoupení na juniorském světovém šampionátu hráčů do dvaceti let. Stále ještě sedmnáctiletý útočník Jakub Lauko navázal na hráče jako David Kämpf, bratři Kašovi, Libor Šulák nebo Radek Veselý. Benjamínek výpravy, si na šampionátu připsal šest startů a jeden gól, jímž ve třetí minutě otevřel skóre duelu se Švýcarskem. Po návratu se hned zapojil do tréninku, ovšem situaci mu komplikoval fakt, že ze zámoří mu nedorazila výstroj. S pomocí otce ji dal dohromady a zvládl už odehrát střetnutí na Spartě a o pár dní později také v Olomouci, kde si připsal i asistenci na jeden ze tří pirátských gólů. Nyní nastoupí chomutovský odchovanec poprvé od návratu z MS doma.

Piráti pro nemocnici

Téměř přesně na den po roce proběhne druhý ročník projektu Piráti Chomutov pro nemocnici. Vše odstartoval 22. ledna 2017 duel s Vítkovicemi, který Piráti vyhráli 5:3. V následné aukci dresů v podobě doktorských plášťů získal klub prostředky, jimiž pomohl vybavit čekárnu nového mamografického centra chomutovské nemocnice. Letos se utkání ve speciálních dresech uskuteční 21. ledna a soupeřem Pirátů budou Pardubice. Výtěžek letošní dražby pomůže zvelebit zázemí pacientů chirurgického oddělení. To je asi nejvíc spojené s operačními zákroky, proto byl zvolen design připomínající oblečení sálového personálu. Nechybí ani EKG křivka, jež během operací i po nich monitoruje srdeční činnost pacientů. Dresy byly představeny v rámci autogramiády v OC Chomutovka a jako první z Pirátů je přes hlavy přetáhli kapitán Vondrka a jeho parťáci z ofenzivy Skokan se Sklenářem. Vyhrají Piráti i druhé klání pro nemocnici?