Začátek trasy vede asi dva a půl kilometru terénem, běžci překonávali vrstvu více jak třiceti centimetrů tajícího sněhu. Následuje silnice, na kterou první vyběhnul Aleš Filingr a zvyšoval náskok před osmičlennou skupinou. Další úsek 1,5 km po vedlejší neupravené silnici byl pokryt tajícím ledem, tady dominovala snaha neupadnout a nezranit se.

Na vedoucího běžce se dotáhli Tomáš Ferenc s Ladislavem Doležalem a společně se prokousali kilometr lesem, kde pod sněhem bylo navíc bláto.
Závěr po silnici svědčil nejmladšímu z trojice, osmnáctiletý Aleš Filingr zvítězil letos už potřetí, cyklista Doležal zabral druhé místo. Do první desítky se mezi kadaňské vmáčkl jediný host, sedmý byl mostecký biker Michal Zbuzek.

Nejrychlejším padesátníkem byl tentokrát chomutovský triatlonista Milan Vopat, žebříčkem průběžného pořadí stoupá také Eva Rejmannová. Statečně si vedlo všech deset startujících v mladším žactvu, výsledek je proti minulým závodům zcela přeházený. Zvítězil domácí karatista Filip Šimána, když vedoucího Lukáše Bartoně zdolal až ve finiši.

Čtvrtá ostrovská Eliška Brožková se probojovala do čela průběžného pořadí žaček, přetěžkou etapu dokončila i osmiletá Maruška Dvořáková z Klášterce, nejmladší účastnice zimního běhání. Průběžný stav soutěže se měnil, podrobnosti budou v samostatné zprávě ještě před startem devátého dílu ZBP, kterým bude v neděli 19. 12. Vánoční běh Brodcemi.

Běh kolem Špičáku (8. závod ZBP) 8080 m: 1.(1. Jun) Filingr Aleš (BK Kadaň) 35:15 min, 2. Doležal (Hnízdil team Kadaň) 35:19, 3. Ferenc (DNT Kadaň) 35:21, 4. Šindelář (DNT Kadaň) 36:36, 5.(1.M40) Vodrážka (SKMP Kadaň) 36:36, 6. Wittmann (SKMP Kadaň) 37:08, 7. Zbuzek (KL sport Most) 37:27, 8. Černý Pavel (Kadaň) 37:35, 9. Rytych (Exejeans Chomutov) 38:12, 10. Prokeš (DNT Kadaň).
M50: 15. Vopat (Slávie Chomutov) 40:32.
M60: 24. Zelenka (Kadaň) 41:50. Ženy: 28. Rejmannová (AK Most) 42:09.
Starší žáci: 32. Kočí (Meziboří) 44:28. (47 startujících)
Mladší žactvo 5600 m: 1. Šimána Filip (Karate Kadaň) 29:01, 2. Bartoň (TJ Klášterec) 29:10, 3. Černohorský (AK Litvínov) 29:50, 4. Brožková (MDDM Ostrov) 29:53, 5. Zahrádka (Klášterec) 30:43, 6. Chloupek (VTŽ Chomutov), 7. Malkovská (Atletika Kadaň), 8. Červenka Marcel (TJ Klášterec), 9. Oršuliaková (Perštejn), 10. Dvořáková (Klášterec).