Trenér Levhartů Tomáš Eisner sice postrádal stabilní hráče základní sestavy Zdeňka Hanzlíka a Tomáše Hrubého, kteří pro zranění nedohráli domácí utkání se Zlínem.

Na straně druhé však díky tomu mohl dát příležitost prezentovat svou formu a výkonnost před blížícími se boji v play-off hráčům z lavičky aniž by nějak ohrozil postup chomutovských basketbalistů z prvního místa.

Nervozita poznamenala úvodní minuty utkání. Domácím by případná výhra pomohla pro získání lepší pozice do vyřazovacích bojů. Výborná obrana Levhartů ale dělala Sokolům velké problémy a když už se přece jen dostali do šance, neproměňovali ani ty vyložené.

To byla voda na chomutovský mlýn. Dirigováni skvělým Jiráněm hosté postupně navyšovali rozdíl ve skóre a první čtvrtinu uzavřeli účtem 17:11. Ve druhém hracím období pak dovolili domácím pouhých 9 bodů.

Domácí trenér marně hledal častými střídáními sestavu, která by byla schopná rozjeté Levharty alespoň přibrzdit. Ti kralovali a i díky čtyřem trojkám Jiráně, stanovili poločasové skóre na neuvěřitelných 43:20.

A to si mohl hostující trenér dovolit poslat na hřiště i méně zkušené mladíky. Jediným negativem snad byly čtyři odpískané fauly Suchardovi, na kterého byli oba rozhodčí v první půli hodně přísní.

Bylo-li v první půli na hřišti prakticky jen jedno družstvo, pak tomu tak bylo i v druhé půli. Bohužel se ale role obrátily. Domácí vyrukovali s agresivní obranou jdoucí často až za hranice pravidel a v útoku využili každé příležitosti k zakončení.

Náskok hostů se začal povážlivě tenčit. Po třetí čtvrtině byl rozdíl ve skóre již jen 13 bodů. V závěrečné desetiminutovce zkonsolidovali Chomutovští obranu, štěstí se však Sokolů drželo a trefili často i neuvěřitelně těžké střely.

Levharti však mají ve svých řadách hráče, kteří již mnoho podobných utkání odehráli. Body Staňka, Suchardy a Štěpánka vrátily Levhartům jedenácti bodové vedení a zdálo se být definitivně rozhodnuto.

Další tři trojky domácích, kterým kontrovali hosté jen úspěšnými trestnými hody, daly Sokolům poslední naději. Ta definitivně zhasla až se závěrečným klaksonem.

Sestava a body vítězů: Staněk 26, Jiráň 21, Sucharda 15, Hemmy 8, Štěpánek a Kozubík po 6, J.Stariat, Jakeš, Polák, Kadeřábek