Připomeňme si ale očekávání levhartích fanoušků před druhým utkáním s bojovníky Astrumu. Na webu Chomutovského Deníku se po prohře v prvním duelu v Levicích objevil vzkaz: „Už vidím, jak chtějí vyhrát, a jet znova 1000 km a utratit 30 tis za bus… ve středu je bohužel konec sezony."

Levharti to ale dokázali a po heroickém výkonu Levice, které jsou finančně druhý nejsilnější tým Mattoni NBL, porazili a vynutili si třetí rozhodující zápas. Šťastný trenér Tomáš Eisner komentoval spekulace před zápasem: „Jsem rád, že jsme vyvrátili spekulace, že chceme dnes prohrát a že se nám do Levic už nechce. Jsem strašně rád, že kluci bojovali a dokázali, že je to sport. Za to jim děkuji."

Je obrovská škoda, že na tomto fantastickém představení nebylo více diváků. I to pravděpodobně souviselo s náladou mezi fanoušky před utkáním: „Asi nám už nevěřili nebo složili zbraně. Ale já doufám, že těm co přišli, jsme ukázali, že jsme bojovný tým a že nechceme prohrávat," řekl o slabé návštěvě Eisner.

Cenu tohoto vítězství hodnotil hned po zápase Pavel Bosák: „Je to velký úspěch. My jsme oproti Levicím amatérský tým, jsme nejchudší tým v Mattonce. Levice naopak jsou jeden z nejbohatších. Hrál jsem za Nitru proti nim finále, jejich hráče znám. Vím jaké jsou tam podmínky a vítězství nad nimi neskutečně potěší. Oproti nám je to velkoklub."

A vzápětí dobře naladěný levhartí bojovník dodal: „Myslím si, že trenér s asistentem Staňkem musí mít strašnou radost z dnešního vítězství. Hráli jsme jako tým a i my hráči máme z toho zápasu dobrý pocit."