Přesněji řečeno – stojí o něj český tým, který chce nejvyšší ruskou ligu hrát. Jeho název je KHL HC Lev Hradec Králové, ale měl by sídlit v Popradu. Tak jako tak, další působení Radima Rulíka v Chomutově není stoprocentní. „Kontaktoval mě zástupce mužstva z Popradu, ve čtvrtek bychom se měli sejít a diskutovat o panu Rulíkovi,“ potvrzuje na stránkách hokejového klubu předseda představenstva KLH Jaroslav Veverka.

Co nabídnou?

Ruská liga je velké lákadlo, po NHL je to druhá nejlepší hokejová soutěž na světě. Točí se v ní velké peníze a hrají tu výborní hráči včetně Jaromíra Jágra či Dominika Haška. Jenže Rulík je pro Chomutov důležitý a především tu má platnou smlouvu. Tým z Popradu tak musí vedení klubu dát na stůl hodně zajímavou nabídku, aby o ní začali přemýšlet.

„Nepatřím mezi lidi, kteří by druhým šlapali po štěstí. Na druhou stranu trenéra Rulíka máme pod smlouvou a tak by jeho případné uvolnění do Popradu muselo být něčím vyváženo,“ naznačuje jasně Veverka. „Pokud by na tom měl Chomutov tratit, určitě bychom ho neuvolnili.“

Pětačtyřicetiletý Rulík přišel do Chomutova loni ze Znojma, vyhrál s týmem první ligu, ale neuspěl v baráži o extraligu proti Mladé Boleslavi. Po sezoně prodloužil smlouvu.

Sedm jmen možných nástupců

Na druhou stranu – nikdo není nenahraditelný a s tím počítá i šéf chomutovského klubu. „ Pokud odejde, chci mít do pondělí jeho nástupce,“ řekl Veverka Mladé frontě Dnes. Jak dodal, nejsilnější stránka Radima Rulíka je fyzický trénink, kterou už mají hokejisté z větší části za sebou.

Jak také listu prozradil, na tabuli už má „pro jistotu“ sedm jmen, které si umí představit napsané v kolonce „hlavní trenér“. „Ale ne se všemi se potkám, některé eliminuji podle toho, co o nich získám za informace,“ dodal k tomu.

Zůstane Rulík v Chomutově nebo odejde za štěstím jinam? Rozhodne se na čtvrteční schůzce.