Výsledky juniorů budí pořádný respekt. Chomutov v dosavadních osmnácti odehraných utkáních pouze jedinkrát poznal hořkost porážky a v čele ligy má již šestibodový náskok. O minulém víkendu v Ústí nad Labem navíc zvládl dva zápasy s předními týmy v neúplné sestavě, chybělo hned několik opor.

„I když je to znát, nemáme problém v tolika lidech zápas odmakat. Kluci, kteří nemohli hrát nám určitě chyběli, ale o to víc jsme bojovali a ty výhry jsou z části i pro ně,“ řekl po utkání útočník Petr Nepovím, který v prvním utkání pomohl proti domácího týmu hattrickem. Tři trefy posbíral za osmnáct minut.

„Dát tři góly za zápas vždycky potěší, nemyslím si ale, že jsem hrál nějak výjimečně. Spíš mi to tam zrovna spadlo a jsem rád, že to pomohlo týmu.“

A pomoc to nebyla malá. Dvěma výhrami se tým přiblížil k baráži o vysněnou extraligu. Do konce soutěže zbývá již jen šest utkání. Sedmnáctilý střelec věří, že jeho tým takovou šanci nepropásne.

„Věřím, že v naší cestě za vítězstvím nás nikdo nezastaví. Nebude to lehký, obzvlášť proti Karlovým Varům a ústecký Slavii. Na tyto zápasy se ale budeme připravovat dopředu a určitě je zvládneme, stejně jako ty ostatní.“

Před koncem soutěže trenéři intenzivně pracují na herní i fyzické stránce týmu. Všechna snaha směřuje k letošnímu vrcholu. „Poslední týdny pracujeme na herním projevu. Snažíme se, aby hráči vnesli do hry klid. To je základ, ze kterého se odvíjí rozehrávka, přesilovky a tak dále. Od ledna také hráči velmi intenzivně pracují na fyzické kondici, která bude v závěru sezónu rozhodovat,“ přiblížil trenér Martin Bocian.

Jasným cílem týmu je tedy postup mezi českou elitu. Cokoliv jiného by pro klub bylo zklamáním. „Máme před sebou ještě šest kol do konce základní části. Naším cílem je neprohrát, udržet si první místo a jít do kvalifikace o postup s co nejlepším koeficientem.“

Právě výsledný koeficient, který se odvozuje z počtu získaných bodů, může v baráži hodně pomoct. O extraligu se poperou čtyři vítězové divizí, nejlepší se čtvrtým a druhý se třetím, formou série na dva vítězné zápasy. Vítězové těchto sérií poté postupují přímo do nejvyšší soutěže.

USK Ústí n.L. – Chomutov 5:6 (1:2, 0:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 10. Jahoda (Zdvořáček), 31. Jahoda (Zdvořáček), 34. Jahoda (Kučaba), 35. Zdvořáček, 41. Kučaba (Brom) – 5. Šarša (Štětina), 6. Krajník, 18. Nepovím, 21. Nepovím (Šarša), 31. Dvořák (Trávníček), 36. Nepovím.
Rozhodčí: Kešner, Šindelářová. Vyloučení: 6:3, navíc Selinger (CHM) 5 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 4:5, 4:6, 5:6.

USK Ústí n.L.: Kamínek – Křížek, Kučaba, Sattler, Zdvořáček, Jahoda, Vojtíšek, Pittner, Klupsa, Terč, Brom

Chomutov: Michalitschke – Šarša (C), Štětina, Täuber, Chytrý – Nepovím, Jäschke, Štěrba – Trávníček, Selinger, Dvořák – Krajník

Chomutov – Plzeň 3:2
(3:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Štěrba (Štětina), 7. Selinger (Dvořák), 12. Trávníček – 30. Calta, 41. Kotrbatý.
Rozhodčí: Kešner, Tomášek. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 19:17. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Chomutov:
Šolta – Šarša (C), Štětina, Täuber, Chytrý – Nepovím, Jäschke, Štěrba – Trávníček, Selinger, Dvořák – Krajník

Plze
ň Reichman – Dmitrišin, Vokáč, Tichý, Calta, Chmelař, Hodan, Volák, Kratochvíl, Paďourek, Bystřický, O.Trávníček, Kotrbatý, Němeček, Zacharda, Novickij, Kubica, Zika