„Projektu Olympijského víceboje se účastníme pravidelně již pět let. Naši studenti měli možnost se setkat s olympionikem podruhé, tak jak k nám v minulosti přijel Vavřinec Hradílek s doprovodným týmem. Teď k nám dorazil profesionální skokan do vody Michal Navrátil. Byl to nevšední zážitek pro studenty i všechny zúčastněné. Strávili jsme přátelské, sportovně laděné dopoledne,“ popsala učitelka klášterecké školy Valentina Kuchařová.

Studenti si mohli vyzkoušet různé sporty a disciplíny a popovídat si s Michalem Navrátilem například o tom, jak je těžká cesta na vrchol, ale jak sladké pak nese ovoce.

„Studenti byli po úterku plní motivace a už se těší na další ročník Olympijského víceboje, kde opět zabojujeme o co nejlepší umístění,“ usmívá se Kuchařová.

Sám Navrátil byl ze setkání se studenty nadšený. Nejvíce oceňoval, že na rozdíl od klasických sportovních dnů, kterých se normálně účastní, nešlo tentokrát o to vzbudit v dětech soutěživost a pokoušet se o nejlepší čas a výkon jednotlivce, ale o spolupráci a vzájemnou podporu. Zároveň mu přišlo velice zajímavé, že se díky Olympijským tréninkům, které jsou odměny pro akční školy v projektu Sazka Olympijský víceboj pořádaného Českým Olympijským výborem, děti naučí lépe chápat, jaký je život s handicapem.

Kdo je Michal Navrátil?

Studenti z Gymnázia a střední odborné školy v Klášterci se setkali se špičkovým skokanem do vody Michalem Navrátilem.Zdroj: Český olympijský výbor

Skokan Michal Navrátil (vpravo). Foto: Český olympijský výbor

34letý sportovec se věnuje skokům do vody v prestižní Red Bull Cliff Diving World Series. V roce 2017 Navrátil vybojoval na mistrovství světa v Budapešti první českou medaili, měla cenu stříbra, v plaveckých sportech po čtrnácti letech. V letošním roce zaznamenal v úvodním závodu Světového poháru v Číně čtvrté místo. V sérii Red Bull Cliff Diving získal bronz v Itálii.

(vev, krat)