Rozhodlo to zřejmě nejen o osudu nedělního utkání proti Tymákovu (Chomutov prohrál 11:18), ale hodně to ovlivní celou polovinu sezony. „Je to to nejhorší, co nás mohlo potkat. Budeme rádi, když Jarka plnohodnotně nastoupí do jarní části," povzdychl si vedoucí týmu Vojtěch Čihař.

O nepostradatelnosti Jarky Čihařové svědčí i fakt, že tato ikona klubu byla pravidelně oceňovaná i v anketě Chomutovského deníku Nejlepší sportovec okresu. 

Ve zmiňovaném zápase držely chomutovské házenkářky se soupeřkami krok právě až do zranění Čihařové. To bylo za stavu 5:5. „Nečekali jsme žádný super výsledek, ale holky hrály s nadšením a mohli jsme překvapit. Po zranění jsme se ale dostali do útlumu," popisuje situaci na hřišti Čihař. Stříbrný tým loňské sezony už pak zápas z rukou nepustil.

Chomutov prohrál 11:18, což šéf klubu označil za „přijatelný výsledek". „To horší nás teprve čeká," vrátil se znovu k vypadnutí klíčové hráčky ze sestavy. Kým jí nahradit? To bude oříšek skoro k nerozlousknutí. Ve čtrnácti podzimních zápasech budou chomutovské národní házenkářky rády za každičký vybojovaný bod, zároveň musí hledat posily do útoku.

O uplynulém víkendu se jim nedařilo, v Krčíně v sobotu prohrály 29:11 (11:5) o den později pak v Dobrušce podobně vysoko 33:15 (15:4). V neděli 7. září hrají ženy domácí zápas proti Studénce, začátek je v 10.15.