„Se spolkem ALSA každoročně spolupracuji na charitativní plavecké akci Prague City Swim, které jsem ambasadorkou. Letos jsem ale chtěla udělat ještě něco navíc,“ popisuje spolupráci plavkyně Kubová. Pro příští rok je nově i součástí charitativního kalendáře s názvem SPOLU, který poprvé na fotografiích propojil pacienty a známé osobnosti. A proč se rozhodla zrovna pro charitativní balení dárků?

„Moc mě baví balit vánoční dárky, tak jsem si řekla, že je zabalím komukoliv, kdo za mnou přijde a společně tím i pomůžeme získat finance pro spolek ALSA na péči o pacienty s ALS,“ vysvětlila Kubová. Nechat si zabalit vánoční dárek od známé plavkyně budou lidé moct 13. prosince od 14.00 do 18.00 hodin a 20. prosince od 16.00 do 20.00 hodin v nákupní zóně hypermarketu Globus v Chomutově. Stánek bude hned u vstupu mezi směnárnou a lékárnou a s sebou si stačí přinést pouze dárek k zabalení. Papíry či mašle budou k dispozici na místě.

Reprezentantka a olympionička Simona Kubová.Reprezentantka a olympionička Simona Kubová.Zdroj: archiv S. Kubové

Česká plavkyně si vánoční atmosféru každý rok užívá, rozhodla se tak spojit příjemné s užitečným. „Prosinec je mým nejoblíbenějším měsícem. Ideální den pro mě je, když můžu balit vánoční dárky, koukat u toho na pohádky, jíst vánoční cukroví. A ještě kdyby venku sněžilo, to by bylo dokonalé,“ popsala nadšeně Kubová. Vánoce bude trávit doma s blízkými a těší se i na každoroční rodinné zvyky. Hned zkraje nového roku se totiž opět naplno vrhne na přípravy na novou plaveckou sezónu. „Stále aktivně trénuji a připravuji se na vrcholné soutěže. Uvidíme, zda se mi podaří kvalifikovat se na mé čtvrté olympijské hry v Paříži,“ doplnila.

Kadaň (v červeném) doma podlehla pražské Slavii 0:3.
VIDEO: Kadaň dvakrát doma nedala gól. Chomutov v přestřelce složil Vlky

Amyotrofická laterální skleróza je vzácné a nevyléčitelně onemocnění, kterým v Česku trpí ročně přes 800 lidí. Spolek ALSA je jediný v zemi, na který se nemocní mohou obrátit, když potřebují odbornou pomoc, zdravotní pomůcky nebo podpůrné terapie, které pacientům pomáhají zlepšit kvalitu života. Na tuto nemoc v minulosti zemřel Stanislav Gross nebo Stephen Hawking.

Daniela Jurion, Václav Veverka