Ač původně počítala s tím, že bude spíše sedět na lavičce, nakonec nastoupila do všech zápasů a v každém odehrála v průměru 14,3 minuty. „První tři zápasy jsem si sebou nebyla jistá, na hřišti jsem se motala jako nudle v bandě, prostě jsem to nebyla já. Ale pak jsem to ze sebe setřásla a už to bylo dobré,“ říká autorka 11 bodů, která ve třech utkáních nastoupila v základní pětce.

Český výběr ve skupině vyhrál jeden zápas ze tří. V dramatickém osmifinále porazil po prodloužení Litvu, ale ve čtvrtfinále vysoko podlehl Maďarkám. V zápasech o 5. až 8. místo Češky pak vždy těsně prohrály s Německem a Lotyšskem. „S osmým místem jsme byli všichni spokojení. Ale věděli jsme, že poslední dva zápasy jsme mohli vyhrát, což by nás vyneslo na páté místo,“ hodnotí Natálie Horsáková. „Mistrovství byla obrovská zkušenost k nezaplacení, konfrontace se špičkovými a třeba i dvoumetrovými hráčkami. Posouvá mě to dál a motivuje mě to k dalšímu tréninku. V reprezentaci chci být a chci tam být častěji.“ 

Své reprezentační předsevzetí si Natálie Horsáková částečně plní i na dalším kolbišti. Dostala se totiž také do výběru U18 „trojkového“ basketbalu, se kterým 2. srpna jede do Francie, kde bude se spoluhráčkami bojovat v kvalifikaci o účast na mistrovství Evropy 3x3 v Gruzii.

Ondřej Šulek.
Soupiska Kadaně se rozrostla o další čtyři jména

Stanislav Král