Ve čtvrtfinále o postup mezi nejlepší čtyři týmy se chomutovské házenkářky utkají s pátým družstvem SK Hlinsko. První zápas hrají v sobotu v Hlinsku a odveta je na programu hned druhý den v neděli v 10:30 hodin v Chomutově.

Házenkářky Chomutova skončily v základní části čtvrté, když si spanilou jízdou na jaře polepšily z osmého místa, a tím si zabezpečily lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů. Miroslava Lizáková si na soupeřky z Hlinska věří: „Věřím, že vyhrajeme už v sobotu v Hlinsku a v neděli doma postup potvrdíme. Ale nebude to jednoduché, nastupujeme oslabeni o výbornou Juditu Myslíkovou, která odešla za prací do zahraničí," řekla o nadcházejícím dvojzápase.

V základní části se házenkářky Chomutova utkali s celkem Hlinska dvakrát a každé z mužstev si připsalo po jednom vítězství. Zajímavostí je, že vždy vyhrál tým na půdě soupeře. V podzimní části Hlinsko v Chomutově 25 : 18, v dubnu rozstřílely chomutovské házenkářky Hlinsko 19 : 10.

Za Chomutov nastoupí opět Kristýna Kostková, která se naopak ze zahraničí vrátila a pomůže v bojích play-off. „Ano, Kristýna bude hrát, je to výborná házenkářka, trenér ji zkoušel v posledním zápase na různých postech," byla nadšena Lizáková z neočekávané výpomoci.

Odveta se hraje v neděli od 10:30 hodin v areálu Duha v Cihlářské ulici a Mirka myslí i na diváky: „Budu ráda, když jich přijde co nejvíce, vždyť národní házená je v Chomutově oblíbená. A vždy se hraje lépe před plným hledištěm. Jejich pomoc potřebujeme, když vyřadíme Hlinsko, půjde už o medaile,"pozvala příznivce národní házené do hlediště stabilní členka chomutovské obrany.

Pomoc diváků totiž může být důležitá, v případě remízového stavu na zápasy o postupujícím rozhoduje celkové skóre. Kdyby i to bylo vyrovnané, rozhoduje vyšší počet střelených branek.