Uklidňující náskok si vytvořily chomutovské házenkářky už v prvním poločase, který vyhrály 14 : 9. Od začátku utkání nebylo pochyb o vítězi, svůj standard odvedly všechny formace domácích. Oporou byla brankářka Zavadilová, obrana odehrála zápas v základním složení Mrákotová, Černá, Lizáková bez větších problémů. V útoku se vedle Hany Benešové a Michaely Musilové střelecky prosadila Köhlerová, která vstřelila šest branek.

„Zápas se nám povedl v každém směru, posledních patnáct minut od stavu 15:10 jsme průběh kontrolovali, abychom získali dva body. Nebláznili jsme v útoku, všechny hráčky odvedly vyšší standard," byl spokojen s výkonem i s výsledkem vedoucí týmu Vojtěch Čihař.

Důležitým ziskem dvou bodů pro házenkářky SK Chomutov NH se vyrovnala tabulka 1. ligy žen. Týmy od šestého do devátého místa mají po šesti bodech, poslední Studénka je bez bodového zisku. Chomutovské hráčky jsou zásluhou horšího skóre „až" na devátém místě.

Teď je čeká venkovní zápas na hřišti Sokola Tymákov, kde je favoritem domácí tým. Ale už 18. října přivítají v Cihlářské ulici v dalším důležitém duelu Sokol Krčín. Ten se nachází aktuálně na šestém místě 1. ligy.

SK Chomutov NH - HK Hlinsko v Čechách 16 : 14 (14:9)

Sestava a branky Chomutova: Zavadilová, připravena Šeflerová - Mrákotová, Černá, Lizáková, střídala Hovorková, připraveny Bláhová, Špicarová - Benešová 5, Musilová 5, Köhlerová 6, připraveny Rejnková, Kristlová.