„V bojích play-off je důležitá každá branka, svou roli hraje dodržení taktiky. To se nám právě nepovedlo, doplatili jsme na neplnění taktických pokynů a navíc jsme nedokázali eliminovat jejich střelkyně," popsal hlavní důvody brzkého vypadnutí trenér a sportovní manažer Vojtěch Čihař.

Chomutovské házenkářky si zkomplikovaly situaci už v prvním sobotním utkání v Hlinsku. Poločas prohrály 10 : 13, ale naděje jim svitla za stavu 13:14. „Naše obrana nás poslala třikrát do protiútoku, ale nedokázali jsme to využít. Udělali jsme chyby v mezihře, nedokázali najít lépe postavenou spoluhráčku. Citelně nám chyběla Judita Myslíková, která je jednou z nejlepších házenkářek v Česku a dokáže obranu soupeře doslova rozložit," vystihl zlomový moment prvního utkání manažer Chomutova.

V nedělní chomutovské odvetě se dostaly domácí házenkářky jedinkrát během dvou zápasů do vedení, v prvním poločase vedly 8 : 7. „Tam jsme se mohli dostat do výraznějšího náskoku, měli jsme další dvě příležitosti na zvýšení. Opět to ale nevyšlo, čtyřbrankový náskok z prvního utkání se velmi těžko dotahuje," konstatoval Vojtěch Čihař. Další šanci měly chomutovské házenkářky po poločase, který skončil nerozhodně 10 : 10. „Měli jsme výhodu pětiminutové přesilovky o jednu hráčku, ale nevyužili jsme ji. V přesilovce jsme hráli 2 : 2," popsal poslední naději Čihař.

Absolutorium za výkony v play-off si zaslouží mladá Musilová, která je příslibem i do příští sezony . V play-off zabrala i brankářka Poláková, která nahradila po prvním poločase v Hlinsku zraněnou Zavadilovou a útočnice Čihařová, která v dvou utkáních nastřílela 18 branek.

HK Hlinsko - SK Chomutov NH 23 : 19 (13:10),

SK Chomutov NH - HK Hlinsko 18 : 20 (10:10),

Brána: Poláková (Zavadilová)

Obrana: Bláhová, Lizáková, Beranová (Kostková),

Útok: Čihařová (9+9), Benešová (9+7), Musilová (1+2), Kostková, (Beranová)