Je neděle dopoledne a areál v Cihlářské ulici zeje prázdnotou, pouze několik věrných domácích fanoušků pozoruje nevybíravé podzimní počasí z místní hospůdky. Některé hráčky se rozcvičují zabalené v dekách, hřiště je promáčené, neustále prší a fouká silný vítr.

Chomutov nechce zápas za těchto podmínek odehrát, hostující trenér má ale opačný názor a nakonec k nevoli domácího trenéra hráčky opravdu vybíhají na hřiště. „Podmínky k utkání byly naprosto neregulérní, šlo o zdraví všech hráček,“ nesouhlasil s odehráním utkání trenér Čihař.

V úvodu utkání si vytvořily hostující hráčky náskok jedné branky, domácí tým neustále snižoval ale vyrovnat nedokázal. V poločase svítil na výsledkové tabuli stav 9:11. Během druhé části hry si již hráčky Žatce vytvářely větší převahu, což se projevilo i na výsledku. Žatec nakonec zvítězil pětibrankovým rozdílem 12:17 a připsal si skalp silného Chomutova.

„Za normálního počasí by zápas dopadl určitě jinak. Pro oba týmy byla ale situace stejná, naší technické hře prostě tyto podmínky nenahrávaly,“ zhodnotil výsledek domácí trenér. Tým se již ale prohrou nezaobírá, musí se soustředit na další zápasy sezony. O příštím víkendu odehraje SK Chomutov NH dvě utkání venku, nejprve v sobotu se silným Hlinskem, v neděli je pak vyzve tým Bakova nad Jizerou.

Ten disponuje třemi odchovankyněmi, které se do týmu vrátily právě z Chomutova. I proto budou pro házenkářky oba zápasy velmi těžké. To dobře ví i trenér Čihař: „ Do zápasů půjdeme s respektem, nesmíme podcenit žádný tým. Náš cíl je přivézt minimálně dva body, když si připíšeme všechny čtyři bude to bonus.“

Sestava SK Chomutov NH: Zavadilová, Michaela Picková – Bláhová, Lizáková, Hlubiňáková, Monika Picková, Machová – Čihařová, Vecková, Možiešiková, Kostková.
Branky Chomutova: Vecková 7, Čihařová 5.