„Bylo jasné, že už nehrajeme o sestup. A tak to byl na závěr sezony pohodový zápas. Od začátku jsme si vytvořili tří, čtyřgólový náskok, který vydržel po celé utkání," byl spokojen se závěrem sezony vedoucí týmu Vojtěch Čihař.

Chomutov se v utkání opíral o dvě obranné trojice (Špicarová, Křehotová, Hovorková a Lizáková, Mrákotová, Rybářová) a v útoku se prosazovaly Čihařová, Benešová, Myslíková a Musilová. Tedy až do 25. minuty, kdy se zranila Michaela Musilová a bude tak chybět dorostenkám SK Chomutov NH na republikovém mistrovství. V brance nastoupila Šeflerová a záda ji jistila Zahradniková.

„V případě Zahradníkové máme zájem i o další spolupráci. Je v nejlepším házenkářském věku a doufám, že s námi bude spolupracovat i příští sezonu," považuje si Vojtěch Čihař kromě Marty Šeflerové i další jistotu v brance Zahradníkovou.

Postupně jsou do týmu zapracovávané i další mladé hráčky a v příští sezoně počítá vedoucí týmu i se sestry Dudovými. „Především Kamila by měla příští sezonu už zkoušet 1. ligu. A v útoku bychom chtěli vyzkoušet Terezu Čihařovou, která by se měla stát nástupkyní Jarky," přemýšlí už nad příští sezonou Vojtěch Čihař.

Pro Jaroslavu Čihařovou bylo totiž utkání s Hlinskem poslední v kariéře národní házenkářky. Symbolicky vstřelila i poslední branku zápasu a uzavřela skóre na konečných 23:18.

SK Chomutov NH - HK Hlinsko v Čechách 23 : 18 (10:7)

Sestava a branky Chomutova: Šeflerová, Zahradníková - Špicarová, Křehotová, Hovorková, Lizáková, Bláhová, Rybářová - Čihařová 10, Benešová 8, Myslíková 4, Musilová 1.