Přeštice – Chomutov 15:14
V prvním čtvrtfinále na hřišti pátých Přeštic po základní části nečekal na chomutovské hráčky snadný soupeř. „Věděli jsme, že Přeštice mají velice kvalitní tým. Po celou jarní část to dokazovaly svými výsledky,“ komentoval soupeře chomutovský trenér Vojtěch Čihař.

V prvním poločase však mohly hostující hráčky jít do vedení, v koncovce jim ale chyběl i pověstný kus štěstí. Útočnice Jaroslava Čihařová trefila v první půli hned čtyřikrát brankovou kontrukci. I proto se šlo do druhé části za stavu 5:5.

Po přestávce již začalo padat více branek, mírný náskok si po většinu času udržoval domácí tým, který v závěru vedl 14:12. Chomutov se však nevzdal a dvěma brankami vyrovnal skóre.

Poté měl navíc míč ve své moci, po nepovedené střelbě a faulu v závěru utkání však nestrhl vedení na svou stranu a odjel naopak s porážkou 15:14. „Děvčata nepodala špatný výkon. Dalo se tu zvítězit,“ hodnotil stručně první utkání Čihař.

Chomutov – Přeštice 19:17
Ve druhém utkání musely ženy SK Chomutov NH vyhrát a to minimálně o dvě branky. Od úvodu utkání si sice držely náskok, na větší než dvoubrankový rozdíl však neutekly a přestávka začala za stavu 10:9.

Ve druhém poločase se konečně domácím hráčkám podařilo odskočit na větší rozdíl. Čtyři minuty před koncem svítil na tabuli stav 19:15 a trenér Čihař během oddechového času rozdal taktické pokyny.

„Řekli jsem si, že nebudeme hrát na kraji brankoviště ale budeme čekat na příležitost, abychom si závěr utkání nezkomplikovali,“ přiblížil chomutovský kouč. Jeho pokyny však nevydržely hráčkám příliš dlouho.

Po dvou ztrátách do té doby nejlepší útočnice Čihařové se hostující tým dostal k výsledku 19:17 a tedy na dostřel jediné branky. Závěr však odehrál Chomutov s míčem v rukách a další komplikaci nepřipustil, po velkém boji tak postupuje do semifinále, kde se střetne s Tymákovem. Série začne v sobotu na půdě Chomutova, utkání začne v 11:00.