„Zájemci si přinesou svou výzbroj, anebo jim vše, co k tomu patří, půjčíme na místě. Přidáme instruktáž,“ přislíbila mluvčí České asociace extrémního golfu Jitka Jenke.

Hraje se na Jáchymovské sjezdovce, kde se jindy sjíždí tzv. down hill na speciálních sjezdových kolech. Hráči se nechají vyvézt nahoru sedačkovou lanovkou a budou odpalovat dolů z kopce. Přihlížející může trochu překvapit průměr „jamek“. Půjde o označené kruhy v rozměru jednoho metru. „Hraje se ve vysoké trávě, kámen, nekámen, takže je potřeba mít trochu větší rozměry,“ směje se Jenke. „Pokračovat budeme za jakéhokoli počasí, od toho je to extrémní golf. Jediným důvodem ke zrušení by byla mlha,“ upozornila.

Podle pravidel extrémního golfu, se jedná o návrat ke kořenům. Možná se takto hrál kdysi, když nebyly k dispozici perfektní trávníky s umělými nádržemi a dalšími vylepšeními. „Soustřeďujeme členy, které golf zajímá, ale nedokáží se vyrovnat s mondénností golfových hřišť,“ vysvětluje Jenke, která je současně druhou nejlepší hráčkou extraligy. „S námi se nikdo nemusí bát, že zničí green,“ dodává.
Turnaj je druhým ze série poháru turnaje jednotlivců Noff Extreme Golf Tour. Vítězové sklidí body pro extraligu.

Nedávno se mohli příznivci tohoto zvláštního sportovního odvětví zúčastnit hry v Mostě na Benediktu, kde se hrálo za tmy. Hráči si také pochvalují turnaj, který se uskutečnil začátkem května na Rané u Loun. Sešla se tam extrémgolfová esa celých Čech a užila si finálové odpaly z vrcholu kopce.

Česká asociace extrémního golfu existuje jen něco málo přes rok. Hlavní iniciátoři si ho ale hráli svobodně a podle chuti už od r. 2006. Členskou základnu tvoří na 200 hráčů.

Kdy, kdo a za kolik…

Začátek: sobota 29. 5. v 9,30 h.
Startovné: 200 Kč, pro členy asociace polovic
Hráči: registrovaní i široká veřejnost a děti nad 15 let
Hra začíná v nadmořské výšce 1244 metrů