Poslední dva extraligové zápasy mají před sebou chomutovští softballisté SC 80 Beavers. Ve čtvrtek zajíždějí do Radotína, kde budou ve čtvrtek hrát na hřišti domácího Radotínského SK.

Zápasy jsou naplánované na večer, od 19:00 a od 21:00. Tým by měl do Radotína odjet v kompletní sestavě.

Bobři jsou v základní části české softbalové extraligy zatím na druhém místě a čistě matematicky jim stačí jeden ze dvou zápasů vyhrát, aby si udrželi výhodné postavení pro závěrečnou play-off letošního ročníku.

Evropský pohár? Nejsou peníze

Přestávku před play-off Bobři pravidelně vyplňovali reprezentací na Evropském superpoháru. Letos budou na přehlídce nejlepších softbalových mužstev starého kontinentu chybět. Jako vicemistrům ČR jim právo účasti na ESCM 2013 sice náleží, ale rozpočet týmu účast prostě neumožňuje. Chomutovští se tak zúčastní „pouze" turnaje Interpoháru na jižní Moravě v Lednici.

Kvalitu českého mužského softbalu budou na ESCM 2013 Evropském Superpoháru mužů v Castions di Strada v Itálii reprezentovat týmy z Prahy Spectrum, Tempo a Eagles. Tuto trojici doplní ještě junioři ČR Mistři Evropy 2013 kteří budou startovat na divokou kartu ESF pro tento významný turnaj.

Přesto ale někteří z hráčů chomutovského týmu na turnaji chybět nebudou. Klub dává opět možnost mladým hráčům, kteří nastoupí v dresech jak juniorského výběru, tak v dresech pražského týmu Tempo Praha. Mnozí z nich si již atmosféru tohoto velkého evropského turnaje vyzkoušeli v loňském roce na turnaji ESCM 2012 v Praze Troji. Pro čtrnáct týmů z celé Evropy bude neúčast obávaného týmu BEAVERS z Chomutova zcela určitě velkým překvapením. Turnaje v Itálii, v Castions di Strada se účastní vedle již jmenovaných českých týmů dvě mužstva z Dánska, dvě z Chorvatska, dvě z Francie, jedno z Belgie a Itálie a dvě mužstva z Nizozemska.

Desetinásobný Mistr ČR a šestinásobný vítěz Poháru mistrů evropských zemí se však letos mezi evropskou elitou neobjeví. Bude sbírat síly na závěrečné boje nejvyšší české soutěže.

Autoři: Josef Griml, Josef Dušek