Za pár dní odstartuje nový ročník mimořádně atraktivního seriálu Rock Point Horská výzva. Pětidílnou „tour" horských běhů a trekingu na úvod přivítají Krušné hory, takže první porce emocí, odhodlání, velkých soubojů a výkonů přijde jakoby shůry dáno na Božím Daru, a to 20. a 21. května. Elektronická registrace již skončila, další závodníci se ale mohou hlásit přímo na místě.

„Horská výzva je tu pro všechny, kteří se nebojí skutečných výzev. Každý si může najít tu svoji, ten svůj důvod bojovat, hýbat se, zamířit do nejkrásnějších koutů hor České republiky, nebo prostě vítězit. Síla překonávat výzvy, je v každém z nás, ale jediné, co člověka brzdí, je on sám," burcuje Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point Horská výzva. „Nebojte se sami sebe, vypusťte bojovníka, kterého máte v sobě. Připraveny jsou opět trasy pro malé i velké, silné i slabší. Trať si prostě vybere každý," dodal.

LONG, HALF NEBO SHORT?

Šestý ročník přináší řadu novinek, ale zejména tolik očekávané rozšíření. Vůbec poprvé se poběží v pěti zastávkách. V květnu seriál zahájí v Krušných horách, v červnu se nově poběží v Beskydech, v červenci jsou na programu Jeseníky, v srpnu Šumava a v září na závěr přijdou Krkonoše. Na všech akcích si účastníci mohou vybrat ze tří délek tras Long, Half a Short o průměrných délkách 14, 35 a 63 km rozděleným na kategorie muži, ženy a dogtreking mužů a žen. Pro trasu Long navíc ještě kombinace týmu Mix.

POMOC PRO MATĚJE

Bonusem je též nesoutěžní charitativní Pochod s Mixitkou, z něhož je polovina startovného věnována na léčbu vytipovaných dětských pacientů. „V Krušných horách budeme stejně jako loni pomáhat Matěji Židlickému, který od narození trpí neuro-genetickým onemocněním zvané Angelmanův syndrom. Nově bude v kanceláři připravena také kasička, kam bude možné vložit pro Matěje i další příspěvky. Podpořit ho tak mohou i ti, kteří nesoutěžní pochod nepůjdou," upozornil na benefiční ráz akce Zitta.

POPRVÉ VYBĚHNOU JEDNOTLIVCI

Zatímco v předchozích letech byly všechny kategorie na všech distancích vypsány pouze pro dvojice, na Božím Daru vůbec poprvé vyběhnou na trať jednotlivci. Dvojice běží už jen na královské trati Long, ty ostatní pořadatelé uvolnili pro jednotlivce. „Z bezpečnostních důvodů jsme kvůli nočnímu startu Long pro jednotlivce neotevřeli, ale ve zbývajících kategoriích jsme udělali změnu, po které celá řada lidí toužila. Vyšli jsme vstříc poptávce, takže věřím, že díky tomu mnozí snáz najdou tu svoji výzvu," podotkl Zitta, když připomněl, že každý závodník v cíli získá pamětní medaili závodu a ti na stupních vítězů si dokonce odnesou unikátní odlitky v designu seriálu.

Odlišné je letos i startovné, se kterým šli pořadatelé níže. K němu ale dali hned několik příplatkových možností v podobě pamětního trika s potiskem nebo GPS Trackeru, díky kterému bude možné neustále sledovat online pozici závodníka.

EXPEDIČNÍ KAMERA A SLACKLINE DRÁHA

Přímo na místě konání akce se nudit nebudou ani nesoutěžící. V rámci každé zastávky bude součástí doprovodného programu „Malý filmový festival Expediční kamery".

„Už v průběhu pátečního večera, ale i během sobotního odpoledne budeme promítat filmy s outdoorovou tématikou. Novinkou a součástí programu bude slackline dráha a pro děti určitě nebude chybět trampolína," pozval do dějiště ředitel závodu Pavel Zitta.

Patrik Pátek, PR a Media Rock Point