V sobotu, 13. července mají možnost příznivci motokrosu sledovat v akci jezdce v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky. Od 08:00 hodin jsou na pořadu tréninky a v 12:30 hodin se rozběhnou ostré závody. „Podobná akce byla v Krásné Lípě naposled v roce 1982. Pro jezdce je připravena náročná trať plná velkých skoků," zve diváky do Krásné Lípy pořadatel závodu Vladislav Terešák.

Tahákem v závodu čtyřkolek bude účast domácího jezdce Jaroslava Faktora, který v průběžném pořadí seriálu Mistrovství ČR je na prvním místě. „Létající dědek" to stále na dráze umí a nechává za sebou i mladší jezdce. A navíc trať v Krásné Lípě patří spolu s dráhou ve Stříbře mezi oblíbené tratě člena oddílu Motosportklub Málkov.

Mistrovství ČR sajdkár se zúčastní celá česká špička v čele s bratři Rozehnalovými, kteří jezdí i seriál sajdkárkrosového mistrovství světa. V posledním závodě MS, který se jel ve francouzském Iffendic, bratři Václav a Marek Rozehnalovi obsadili v první jízdě páté místo, když po kolizi po startu vyjížděli až kolem 16. místa. V druhé jízdě dojeli na výborném třetím místě. Ve Francii panovala kolem trati fantastická atmosféra, na závody se bylo podívat kolem 10 000 diváků.

V rámci Mezinárodního mistrovství jsou pro zájemce připraveny testovací jízdy skútrů Aprilia, Piaggio, Vespa, Gilera, nových modelů motocyklů Ktm a čtyřkolek Artic Cat a Tgb. Flotila testovacích skútrů obsahuje celkem 10 skútrů, z toho je sedm modelů pro řidičský průkaz skupiny „B" a tři modely 300/350 pro řidičský průkaz skupiny „A".

Kategorie mistrovství:

Mezinárodní mistrovství ČR side a čtyřkolek;

Mezinárodní mistrovství čtyřkolek junior I., II;

Mezinárodní mistrovství ČR čtyřkolek žen;

Hoby Open;

Hoby MX.