Motokros: Málkovští krosáci zažili mistrovské žně

Málkov - Perný víkend mají za sebou jezdci Motosportklubu Málkov. Na programu měli totiž závody dvou konkurenčních „mistráků".

3.10.2013

Radim Kraus - nejmenší pilot ve třídě do 65 ccm3na stupni nejvyšším.Foto: Motosportklub Málkov

V Horním Újezdu se konalo mezinárodní mistrovství České republiky juniorů a výborně si vedl kadet Motosportklubu Málkov Dan Stehlík ve třídě do 65 ccm3. V poslední rozjížďce sezony dokázal totiž porazit „neporazitelného" Reného Hofera z Rakouska a postavil se na stupně nejvyšší. Radim Kraus po několika pádech skončil na solidním 5. místě. V celkovém pořadí seriálu se stal mistrem republiky Rene Hofer, druhý skončil Dan Stehlík, třetí Adam Dušek a čtvrtý Radim Kraus.

Ve třídě do 85 ccm3 nastupoval Jakub Terešák se čtyř bodovou ztrátou na Slováka Tomáše Kohúta. Jakub podle očekávání obě rundy vyhrál a ke svým krásným šesti titulům mistra České republiky přidal další, již sedmý.

Za Motosportklub Málkov ještě startoval ve třídě 125 2T Marek Štípek, který dojel celkově na 22.místě a ve třídě MX2 Jan Kučera na 6.místě.

V Třemošnici u Čáslavy v rámci Inter MČR CAMS exceloval nejmenší pilot ve třídě do 65 ccm3 Radim Kraus. Radim neponechal nic náhodě, obě jízdy vyhrál a získal taky mistrovský titul. Ve třídě do 85 ccm3 najížděl Jakub Terešák do závodů se dvaačtyřiceti bodovým náskokem na Slováka Pavla Repčáka. Jízdou ,,na jistotu" si bodový náskok udržel a závod dokončil na druhém místě za Polákem Gabrielem Chtenickým. Třetí dojel Pavol Repčák.

V Mohelnici se jel závod mezinárodního mistrovství České republiky side a čtyřkolek, ve kterém málkovský Jaroslav Faktor jel se zraněným ramenem. I s tímto handicapem vybojoval krásné 3. místo.

Do další sezony se někteří málkovští jezdci posouvají do silnějších kubatur. Dan Stehlík i Radim Kraus přestupují ze třídy 65 ccm3 do silnější třídy 85 ccm3. Z kategorie 85 ccm3 pak přesedá Jakub Terešák do třídy 125. Všichni tři budou i nadále sedlat stroje KTM.

Autor: Milan Kubík

3.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky z chomutovské ZŠ Březenecká

Kapitán Chomutova Michal Vondrka (vlevo) a Vladimír Růžička mladší.

Piráti nezpanikařili a krizi překlenuli. Je to o psychice, říká Vondrka

Politolog Zdeněk Zbořil předpokládá rozpad Okamurovců

Ústecký kraj - Co voliči volbami v Ústeckém kraji vzkázali politikům? Politolog Zdeněk Zbořil k drtivému vítězství hnutí ANO uvedl, že z výsledků voleb z Ústeckého kraje, podobně jako v celé ČR, cítí touhu občanů po zázraku.

Mikuláš Peksa, Piráti: Naši voliči přišli odevšad

Ústecký kraj, Litoměřice - „Jako první věc se podívám na těžbu lithia,“ slibuje nový poslanec Mikuláš Peksa. Krajský lídr Pirátů pochází z Litoměřic.

Víte si rady s dýní? Pošlete nám svůj nejlepší recept!

Dýně, druh tykve, má v kuchyni široké využití. Byť nejznámější je asi polévka, lze ji připravovat na mnoho způsobů, vařit, péct nebo zavařovat. Pochlubte se, jak si tuto zeleninu vychutnáváte vy!

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.