Centrem se však stane jednoznačně Most, kde se fanoušci sportu mohou od pátku do úterý těšit na velkoformátové olympijské fotografie. Na programu je také  populární vzdělávací program pro žáky základních škol.

„Celá akce se rozrostla do velkých rozměrů, je o ni zájem a to nám samozřejmě dělá radost,“ řekl na nedávné tiskové konferenci v Ústí nad Labem Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru. 

Na náměstí Velké mostecké stávky se to však bude hemžit i živými hvězdami – fanoušci se mohou těšit na prvního českého profesionálního mistra světa v boxu Lukáše Konečného, zlatého hokejistu z Nagana 1998 Jiřího Šlégra, běžkyni na lyžích a olympijskou vítězku z Turína 2006 Kateřinu Neumannovou nebo trojnásobnou olympijskou medailistku v běhu na lyžích Květu Peckovou.

„Kampaň Žijeme Londýnem rád podpořím, protože ji považuji za pozitivní způsob k propagaci sportu i ušlechtilých olympijských myšlenek především mezi mladou generací. Navíc od samého začátku jsem jedním z jejích patronů. V severních Čechách vyrostlo v minulosti mnoho vynikajících sportovců a jsem přesvědčen, že tato kampaň inspiruje jejich další následovníky,“ řekl Jiří Šlégr, jeden ze zlatých hokejistů z olympiády v Naganu 1998, který fanouškům přiveze ukázat i zlatou medaili z tohoto historického turnaje.

Kampaň Žijeme Londýnem navštíví v Mostu také školáky. Její edukační část s názvem „Každý může být vítězem“ je zaměřena na žáky 6. a 7. tříd.

„Se školáky jsem se setkal už loni v červnu v Ústí nad Labem a jejich zájem byl obrovský. Hodně je překvapilo, když jsem jim řekl, že jsem v mládí provozoval také jiné sporty než box – dělal jsem judo a hrál i hokej. Myslím, že je velice důležité vyzkoušet více disciplín. Největší ohlas mezi dětmi však mělo, když jsem na sebe prozradil, že jsem dokonce tancoval! V ringu však žádný velký tanečník nejsem,“ přiznává Lukáš Konečný, první český profesionální mistr světa v boxu a účastník olympiády v Sydney 2000.