Tím klíčem je počet bodů vybojovaných v pěti kvalifikačních turnajích, které se průběžně započítávají do tzv. ranking listu pro jednotlivé váhové i věkové kategorie. Boduje se umístění do sedmého místa v příslušných váhách.

Mladí judisté TJ VTŽ Chomutov startují v těchto turnajích v kategoriích mladších i starších žáků a žaček a dorostu. Chomutovští mladíci v tomto složení absolvovali kvalifikační turnaje v Hranicích na Moravě, Litoměřicích a naposledy v Týně nad Vltavou.

Zde si velmi dobře vedla hlavně chomutovská děvčata. V mladších žákyních vybojovaly první místa svých váhových kategorií Markéta Vlachová s Nelou Jelínkovou. Pro obě závodnice šlo o už jejich druhé zlaté medaile. Ve starších žákyních skončila pátá Kateřina Kittlerová.

Mezi mladšími žáky vybojoval bronz David Vopat, bodovací sedmé místo poté obsadili Josef Křivosudský, Tomáš Balík a Dominik Pašek.

Ve starších žácích na bronzový stupínek vystoupil Petr Munzar, sedmý skončil Michael Jobánek.

V dorostenecké kategorii uspěl Roman Vitvar, který ve své váze vybojoval první místo.

Pro mladé chomutovské judisty tak tímto první dějství kvalifikačního klání skončilo. To závěrečné, těsně před mistrovstvím České republiky, se bude konat na podzim v Brně a v Ostravě.