Nejmladší chomutovští florbalisté nastoupili celkem ke třem zápasům, většinou proti soupeřům, kteří již stabilně hrají ligové soutěže.

Nejprve prohráli s celkem Ostrova 1:11, po krátké pauze podlehli po statečném výkonu i Karlovým Varům A 1:13. V posledním střetnutí se však dočkali prvního vítězství ve své krátké historii! B tým Karlových Varů přehráli 6:4 a zaslouženě obsadili konečné třetí místo. Ve svém středu měli navíc nejlepšího brankáře turnaje, kterým byl vyhlášen Patrik Schindler.

Během prvních měsíců své existence se nový tým začíná mít čile k světu. První vyhrané utkání je důkazem toho, že mladí florbalisté a florbalistky se zlepšují doslova trénink od tréninku.

Klub nyní registruje zhruba jedenáct chlapců a jednu holčičku, někteří již trénují i hrají ligu za mladší žáky.

Spokojen je i předseda klubu Martin Bocian. „Snažíme se dbát na zdravý sportovní vývoj, učíme se obecné základy techniky. Ačkoliv zatím trénujeme jen jednou týdně, je každý kontakt s míčkem v tomto věku velkým plusem do budoucna. V červnu většina hráčů elévi opustí a bude moci pokračovat již v ligovém týmu mladších žáků. A pokud si s sebou přinesou drobné zkušenosti a alespoň částečné základy, posune se kvalita florbalu v Chomutově zase o krůček kupředu.“

Klub FbC 98 Chomutov drží kategorii elévů celoročně otevřenou. Nábor stále probíhá a zájemci se mohou hlásit kdykoliv na čísle 725 240 481 nebo mailu fbc98@post.cz. Více informací o náboru najdete také na oficiálních webových stránkách klubu.

Výsledky z Karlových Varů
FbC 98 Chomutov - Ostrov nad Ohří 1:11. Branka: Kolář.
FbC 98 Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary A 1:13. Branka: Čáp.
FbC 98 Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary B 6:4. Branky: Lucký 3, Čáp 2, Čermák

Sestava Chomutova: Schidler - Čáp, Čermák, Gottwald, Kadlus, Kolář, Lucký, Němeček, Pařížský, Šimáčková.

Konečné pořadí turnaje: 1. Ostrov, 2. Karlovy Vary A, 3. Chomutov, 4. Karlovy Vary B.