Velké ceny Trutnova se zúčastnili dva chomutovští plavci - Simona a Ondřej Baumrtovi, oba měli čtyři starty. Simona ve všech obsadila první místa, zaplavala si dokonce i tři osobní rekordy! Toho nejhodnotnějšího dosáhla v hlavním závodě na 200m volným způsobem - 2:01.47.
Dále zvítězila na 100m motýlek, 100m volný způsob a 100m znak. I v poslední zmiňované disciplíně byla Simona schopna zaplavat výborný čas, ale uklouznutí na kluzké startovní desce ji stálo téměř vteřinu.


Ondřej Baumrt nastoupil v Trutnově po čtrnáctidenním plaveckém soustředění, na němž naplaval 183 kilometrů. Také on si ve čtyřech startech zaplaval tři osobní rekordy a to na 100m volný způsob, 200m volný způsob a 200m polohový závod. Nepatrně za svým osobákem zaostal jen na 100m motýlek. Celkově bral dvě první a jedno druhé místo.


Podzimních závodů v Litoměřicích se zúčastnili Ondřej Trousil, Martin Huňáček, Barbora Matuščinová, Nikol Schnindlerová, Natálie Zábrodská a Kristýna Pěnkavová. Celkově se v Litoměřicích představily dvě stovky plavců z celé České republiky. Plavalo se v kategoriích ´95 a mladší, ´94 a starší, hlavním závodem byla dvousetmetrová trať volným způsobem.


Chomutovští plavci nezklamali a vytvořili si hned několik nejlepších osobních výkonů. Na medaili v hlavním závodě dosáhli v mladší kategorii Huňáček se Schindlerovou, kteří brali bronz.


Další medaile získali Matuščinová zlato na 100m motýlek, stříbro 100m prsa a dva bronzy 200m prsa a 200m polohový závod. Trousil přidal stříbro na 200m prsa, Zábrodská bronz na 200m prsa.


Největší skok, co se vylepšení osobních výkonů týče, předvedla Pěnkavová - na 200m volný způsob a polohový závod se zlepšila o cca 15 vteřin!


Další závody budou plavci chomutovské Slavie absolvovat v Plzni na pátém kole Českého poháru, ale bez nejlepší plavkyně Simony Baumrtové, která bude na reprezentačním soustředění na Kypru.

Autor: Tomáš Baumrt