Basketbalový klub Levharti Chomutov absolvoval přípravu na nadcházející sezonu. Každoročně zajíždí do Janova nad Nisou. Nachází tam optimální podmínky. Dvě venkovní hřiště s basketbalovými koši, rozlehlý trávník na různá cvičení, místnost pro posilování, lesní terény a silničky s velmi řídkým provozem pro běhy a také sjezdovku, používanou nejstaršími družstvy pro výběhy a cviky těžšího kalibru. Spolu s trenéry a asistenty se hráčům věnovali také kondiční specialisté, připravena byla i zdravotnice.

Také hotelový personál byl k chomutovské výpravě velmi vstřícný a jím servírované množství stravy překonávalo běžné hotelové standardy. Vzhledem k fyzicky náročnému programu mladých sportovců to však bylo na místě.

Trenéři využívali čas soustředění naplno - cviky pro zvýšení kondice a zlepšení dynamiky střídali s nácvikem basketbalových dovedností a herních prvků. Starší kluci a děvčata chodili posilovat, mladším zase trenéři a trenérky připravili různé hry.

Ubytování našli sportovci ve dvou objektech vzdálených od sebe asi tři sta metrů, a tak se chlapci a děvčata potkávali jen velmi zřídka. O to více se mohli soustředit na basketbal. Výjimkou vítanou všemi účastníky napříč věkovým spektrem bylo opékání buřtů, společná byla pak diskotéka.

Všichni hráči si užili hotelovou vířivku, většina družstev absolvovala i krátký výlet do jabloneckého bazénu. Kromě zvýšení kondice a basketbalových dovedností prospělo soustředění v Janově také k utužení přátelských vazeb v jednotlivých družstvech i mezi trenéry.

Stanislav Král