Vítězství Levhartic se ale nerodilo lehce. O tom, že body zůstanou doma, rozhodly děvčata totiž až ve třetí čtvrtině. „Dnes byli holky po svátcích ještě nějaké rozespalé. Když jsme hráli v Praze, tak jsme vyhráli suverénnějším způsobem. Nakonec jsme zvítězili těsně. Na druhou stranu je pravda, že Sparta byla silnější než u nich. Kdyby ale holky dávaly trochu zodpovědněji koše, tak by to vypadalo jinak," konstatoval po utkání trenér Petr Drobný.

První čtvrtinu vyhrál soupeř sice dvoubodovým rozdílem, ale už tady mohly Levhartice jít do vedení. Byly lepším týmem, ale neproměňovaly podkošové příležitosti. Pod koš se dostávaly poměrně lehce po kombinačních akcích nebo individuálními průniky, ale selhávala jim střelba z jasných pozic. „V téhle kategorii se to stává, ale je to hlavně tím, že holky ne vždy dělají na tréninku všechno na 100 %. Při zápase se snaží samozřejmě dělat věci naplno a už nemají sílu dotáhnout to úplně do konce. Z toho důvodu chci po nich na tréninku, aby taky dělaly všechno na 100 %. Proto to tak vypadalo. Udělají všechno dobře, uvolní se, najedou, ale na tu finální fázi, na střelbu už jim schází síla," ví Petr Drobný, kde Levhartice „tlačí bota".

Ve druhé čtvrtině už chomutovská děvčata otočila vývoj utkání a poločas skončil jejich těsným vítězstvím 28 : 26. Rozhodující náskok si chomutovské hráčky vytvořily pak ve třetí čtvrtině, kdy šly do dvanáctibodového trháku. I když zápas si ještě zkomplikovaly, to ztratily desetibodový náskok a minutu před koncem vedly pouze o dva body. „Tam jsem trochu zaváhal. Kája (Karolína Pikalová, pozn. red.) měla čtyři fauly a i „Náťa" (Natálie Horsáková, pozn. red.) měla čtyři, takže jsem to prostřídal. Holky ze Sparty se trochu dostaly na vlnu, ale pak se to otočilo. A když Janina (Jana Drobná, pozn. red.) dala trojku, pak už to bylo dobré," byl spokojen se zvládnutím poslední minuty trenér Levhartic.

V samotném utkání zarážel nepoměr v počtu hráček na každé straně. U Chomutova bylo čtrnáct děvčat, Sparta odehrála celé utkání v osmi hráčkách. Co je výhodnější, objasnil domácí trenér: „Řekl bych, že je lepší hrát v osmi. Hráčky se totiž dostanou do tempa. My jsme tady měli čtrnáct holek a pak nejsou v tempu. Ale chci, aby si zahrála všechna děvčata. I proto jsem to v první čtvrtině více střídal," vysvětlil na závěr Petr Drobný. Stínem utkání bylo zranění domácí kapitánky Veroniky Endrštové, která si smolně při pádu po souboji poranila koleno. Byl to její první zápas po prosincové pauze, kdy léčila zranění prstu.

Levhartice jsou po vítězství nad Spartou Praha v neúplné tabulce na prvním místě krajského přeboru Prahy a středních Čech, když z jedenácti utkání pouze dvě prohrály. Další zápas je čeká opět na domácí palubovce, když 25. ledna přivítají další pražský tým PORG Basket U-14.

BK Levhartice Chomutov U-14 BA Sparta Praha U-14 56:50 (12:14 28:26 43:31).

Sestava a body Levhartic: Pikalová 14, Jünglingová 13, Běloušková 8, Hartmanová 8, Drobná 4, Veronika Endrštová 4, Horsáková 3, Michaela Endrštová 2, Doležalová, Hlavová, Kučerová, Matlachová, Mešková, Řápková.