Mladičká jirkovská závodnice si poradila s nástrahami asi nejobtížnější trati v seriálu. Skvělou formu potvrdila i v holandském Gietenu při závodech Superprestige.

Zvláště pro ženy je trať v Koksijde extrémně obtížná. Přes písčité duny musejí běhat a s kolem na zádech často trávily dívky více než polovinu okruhu. Mikulášková, která letos dojela dvacátá ve Valkenburgu, třináctá v Táboře a opět dominuje národnímu poháru, v Belgii dobře odstartovala, do terénu vjela na patnácté příčce a v prvních dvou kolech se postupně probojovala na jedenáctou příčku. S přibývajícími kilometry začaly jejím soupeřkám docházet síly, naopak Mikulášková se díky rychlému běhu v písku posouvala ještě více dopředu.

V cíli pak Mikulášková dojela tři minuty a sedmnáct vteřin za vítěznou Katherine Compton z USA na osmé příčce, jediné místo za nejlepší Češkou Pavlou Havlíkovou. Spolu s Belgičankou Stultiens byla Mikulášková nejmladší cyklokrosařkou v první světové desítce. Pro závodnici Stadionu Louny je osmé místo dosud nejlepším umístěním ve světovém poháru, zatím dojela nejlépe desátá.

Skvělou formu posledních dní potvrdila Mikulášková také o den později, kdy vyrazila na trať Superprestige, která se sice jezdí jen v zemích Beneluxu, ale je podobně prestižní jako světový pohár. Závodnice Stadionu Louny dojela v holandském Gietenu na deváté příčce, vyhrála Helen Wyman z Anglie.

Další závod světového poháru cyklokrosařů se jede až před Vánoci v belgickém Namuru a o pár dní později také v Belgii v Zolderu.