Tradičního turnaje se zúčastnilo dvanáct mužstev, pořadatelem akce byla Chomutovská liga malého fotbalu. Obhajovat vítězství přišlo nejúspěšnější mužstvo memoriálu, AFK LoKo, které má z dvanáctileté historie již šest vítězství. Letos se Lokomotivě ale tolik nedařilo. Týmy byly rozlosovány do čtyř skupin po třech účastnících, z každé skupiny pak postupovala dvě mužstva do K-O systému.

Po zápasech ve skupině se musel s turnajem loučit Elmontis, až do posledních minut pak bojovali o postup hráči Kundratic. I ti si ale museli balit, stejně jako Inženýrská činnost Bouda, což bylo prvním překvapením turnaje. Čtvrtým nepostupujícím byl tým Bisti. V prvním čtvrtfinále se střely loni druhý tým Oknasporice. cz a nováček Generali.

Zbytečně nervózní utkání se muselo nakonec rozhodovat až v penaltovém rozstřelu, tam měli lepší mušku hráči Generali a postoupili do semifinále. Ve druhém souboji se utkaly týmy VČSA Ervěnice a ABC, ani jeden z nich nedokázal v loňském ročníku ze čtvrtfinále postoupit. Vyrovnaný zápas rozhodla jedna vstřelená branka a z postupu se radovali hráči ABC, Ervěnice se z turnaje odporoučely.

Ve třetím čtvrtfinále na sebe narazili loňští vítězové a obhájci AFK LoKo a překvapení turnaje – Briso - CZ. Hráči Brisa uhráli s favoritem bezbrankovou remízu i díky skvělému výkonu brankáře a zápas podruhé v turnaji rozhodovaly pokutové kopy. Tam Briso dokonalo senzaci, poslalo obhájce turnaje domů a šlo poprvé v historii do semifinále.

Tam však po boji prohrál s FI Okna a společně s Generali, které podlehlo ABC zahrával pokutové kopy o třetí místo. Tam Briso potvrdilo, že penalty kopy zahrávat umí a zajistilo si bronz. Ve finále turnaje byl k vidění kvalitní výkon obou mužstev, který se musel divákům líbit. V prvním poločase se dostalo ABC již do dvoubrankového vedení a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Ve druhé části ale hráči FI oken zvýšili obrátky, snížili na rozdíl jedné branky a mohutně finišovali, bylo již však příliš pozdě.

Tým FI Okna si druhým místem připsal nejlepší umístění na turnaji. Ceny nejlepším mužstvům a jednotlivcům předal otec Jaroslava Svobody pan Svoboda společně s oblastním ředitelem Pojišťovny Generali, panem Ladislavem Hříbalem. Tím byl vzpomínkový turnaj na kamaráda ukončen.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jiří Hořínek z ABC, který vstřelil čtyři branky. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Radek Fiala z Brisa – CZ a nejlepším hráčem Milan Horna z FI Oken. Celý turnaj organizačně vedli Jiří Kupec a Martin Jackl a řídili jej rozhodčí Jaromír Novotný, Radek Podmanický a Jiří Javorek. Všem patří velké poděkování stejně jako partnerům turnaje za jejich podpo