O víkendu se uskutečnilo mistrovství ČR dorostu a juniorů v atletice, kde se očekával v běhu na 100 m překážek útok Markéty Štolové na titul mistryně republiky.

Markéta Štolová se stala dvojnásobnou dorosteneckou mistryní republiky. V rozběhu atletka TJ VTŽ Chomutov předvedla skvělý čas 13,38 sek., bohužel s nedovolenou podporou větru. Jinak tomu nebylo ani ve finále, kde Markéta zaběhla čas 13,08 a vyhrála o půl vteřiny.

Limitářka MS17 nastoupila také na trať 300 m překážek, na které v loňském roce měla smůlu, když na předposlední překážce zakopla. Letos však již v rozběhu šla na jistotu a skvělým osobním rekordem 42,81 sek. si s přehledem zajistila přímý postup do finále. Tam pak vylepšila své maximum na 42,36 sek. a stala se přebornicí republiky.

V červenci odlétá Markéta Štolová spolu s trenérkou Janou Hyjánkovou do keňského Nairobi na MS17, kde by byl obrovským úspěchem postup mezi finálovou osmičku.

Další reprezentantkou oddílu TJ VTŽ Chomutov byla Natálie Marková, která měla svou republikovou premiéru v trojskoku. Výkonem 11,04 m bohužel zůstala před branami finále, deváté místo ale jistě není zklamáním. Další účastník mistrovství Jan Musil nastoupil v disciplínách 100 a 200 metrů a v obou obsadil 13. místo.