Fabrická KTM vyslala své piloty, Francouze Toma Vialle a Rakušana Rene Hofera, kteří splnili očekávání a závody ve třídě MX2 ovládli. Do kvalifikace třídy MX2 nastoupilo 82 jezdců a bylo jasné, že polovina odjede domů a na startu pro ně nezbyde místo. Z českých jezdců si nejlépe vedl právě ve třídě MX2 Jakub Terešák, který si vyjel celkové 5. místo, a který jede pro tuto sezónu ve drezu JD Gunnex KTM Racing team. Za tento team odjede seriál závodů MXGP pro letošní rok. 

Do třídy MX1 nastoupilo 55 jezdců a tato třída bohužel odjela jen jeden závod, protože na těžké trati a v neskutečném vedru docházelo ke mnoha pádům.  Třikrát přiletěl pro zraněné jezdce vrtulník, závody se časově velmi protáhly a druhá runda MX1 by se jela až pozdě večer. 

Výraznou oporou družstva AC Ústí nad Labem je mílař Ondřej Chour. V úvodním kole 1. ligy bodoval druhým místem v běhu na 800 m. (archivní snímek)
Atletická liga začala, kluby ze severu Čech bojovaly o každý bod

Celkové výsledky:
MX2
1. Vialle Tom (FRA), 2. Hofer Rene (AUT), 3. Simon Laengenfelder (GER), 4. Šikyňa Richard (SVK), 5. Terešák Jakub

MX1 - odjetý pouze jeden závod
1. Nagl Maximilian (GER), 2. Rauchenecker Pascal (AUT), 3. Kovář Václav (CZE), 4. Krč Martin (CZE), 5. Romančík Jaromír (CZE)

Veterán
1. Bartoš Petr, 2. Žerava Martin, 3. Toman Radek, 4. Pučalka Zdeněk, 5. Brádka Martin