Turnaj se hraje již od roku 1996, ale v roce 2000 byl přejmenován na počest kamaráda a spoluhráče, který nečekaně odešel v nedožitých 25 letech. Jaroslav Svoboda byl hráčem futsalových týmů Sparta Chomutov, Atlantik Chomutov, AC Rose Kadaň a velký fotbal hrál za tým VČSA Ervěnice.

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin po čtyřech týmech a z každé skupiny postupovaly tři týmy do KO-systému. Vítězové skupin přímo do semifinále, týmy na druhém a třetím místě si zahrály čtvrtfinále. Po zápasech ve skupinách se museli s turnajem rozloučit nováček FC MTS sever a překvapivě ze skupiny smrti i loňský vítěz Esap Chomutov. Přímo do semifinále jako vítězové skupin postoupili LoKo Chomutov a Jablíčka Chomutov, když vyhráli všechny své zápasy ve skupinách. První čtvrtfinále vyhrál FC Viet Chomutov nad druhým nováčkem turnaje Chelsea Chomutov.

Prvoligoví Levharti z Chomutova přetlačili Litoměřice rozdílem osmi bodů.
Nový kouč Levhartů zažil vítěznou premiéru! Chomutov ovládl derby s Litoměřicemi

Ve druhém čtvrtfinále vedla Čajovna Zen, ale ve druhém poločase se podařilo SK Ervěnicím Jirkov zápas otočit a postoupit do semifinále. V prvním semifinále si FC Viet Chomutov poradil se čtyřnásobným vítězem turnaje Jablíčky Chomutov a postoupil potřetí do finále. Druhé semifinále rozhodla jediná branka, kterou vstřelilo LoKo Chomutov ve druhém poločase. SK Ervěnice Jirkov sice v zápase o třetí místo vedli, ale Jablíčka Chomutov dvěma brankami zápas otočila a mají třetí místo. Finále připravilo pěknou futsalovou podívanou a do vedení šla LoKo Chomutov. FC Viet Chomutov sice vyrovnal, ale v závěru zápasu LoKo Chomutov vstřelilo vítěznou branku a podesáté vyhrálo Memoriál Jaroslava Svobody. FC Viet Chomutov tak obsadil v turnaji podruhé druhé místo.

Okresní přebory ve stolním tenise v údlické sportovní hale.
FOTO: Titul okresního přeborníka ve stolním tenise obhájil v Údlicích Soutner

Ceny nejlepším týmům i jednotlivcům předávala matka Jaroslava Svobody paní Lenka Svobodová společně s předsedou CHLMF Jiřím Kupcem. Tím byl vzpomínkový turnaj na Jaroslava Svobodu ukončen a je dobře, že se pravidelně koná na jeho počest.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jan Sečanský z SK Ervěnice Jirkov, který vstřelil sedm branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Kien Le z FC Viet Chomutov a nejlepším hráčem David Černý z LoKo Chomutov. Celý turnaj organizačně vedli Martin Jackl, Pavel Fára, Jiří Kupec a řídili rozhodčí Radek Krutina, Ivan Kuriljak a Petr Votava.