Tento nejstarší futsalový turnaj v okolí pořádá Spolek Chomutovská liga malého fotbalu. Turnaj se odehrál ve sportovním areálu DUHA v Cihlářské ulici v Chomutově na novém povrchu a zúčastnilo se jej jako každý rok šestnáct týmů převážně z Chomutova a Jirkova, ale nechyběl ani mnohaletý účastník tým Cheza Sokolov. Loňské prvenství přijeli obhajovat hráči L.A. Interiéru Chomutov, kteří vyhráli posledních pět ročníků turnaje a celkem v jeho dlouhé historii jsou rekordmany, když mají pod různými názvy teď již dvanáct vítězství.

Silných týmů a favoritů na celkový úspěch měl turnaj více a rozhodně mohl i překvapit některý nový tým. Po sobotních základních skupinách se s turnajem musely rozloučit týmy Squadra Azzura, AC Young boys, Amazon a ve skupině smrti vypadl tým FC Viet Chomutov. Letošní ročník měl hodně silné obsazení, což ukázaly i nedělní osmifinálové skupiny. V nich skončily další týmy FC Citizens, Tým snů, Generali 2007 a i Cheza Sokolov.

Finále SPORT RESTAURANT JIRKOV - L.A. INTERIÉR CHOMUTOVV prvním čtvrtfinále se potkali dva nováčkové turnaje a ukázali své kvality, když o postupu Wilík teamu museli rozhodnout až pokutové kopy. Druhé čtvrtfinále rozhodovaly také pokutové kopy, střetly se v něm dva zkušené týmy a postoupil Sport restaurant Jirkov. Ve třetím čtvrtfinále si postup mezi nejlepší čtyři týmy zajistil FC Jirkov 2000 a v tom posledním favorizovaný L.A. Interiér.

Semifinálovými zápasy turnaj gradoval a blízko překvapení byli hráči Wilík teamu, kteří prohráli se Sport restaurantem Jirkov jen o jednu branku. Postup do finále si po roce vybojoval opět Sport restaurant Jirkov a finále letošního ročníku mělo stejné složení jako to loňské. L.A. Interiér ve druhém semifinále ve druhém poločase zlomil odpor FC Jirkova 2000 a finálový zápas měl své obsazení.

V penaltovém rozstřelu o třetí místo měli lepší mušku hráči FC Jirkova 2000 a skončili tím na třetím místě, nováček Wilík team při své první účasti skončil na čtvrté příčce.

Finále turnaje bylo hodně dramatické, oba týmy ukázaly své kvality a velkou snahu o vítězství. Vítězem letošního ročníku se stal L.A. Interiér Chomutov a po šesté v řadě vyhrál Chomutovský pohár. Sport restaurant Jirkov stejně jako loni obsadil druhé místo.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Nový ze Sport restaurantu Jirkov, který vstřelil čtrnáct branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jan Brič z L.A. Interiéru Chomutov a nejlepším hráčem jeho spoluhráč Tomáš Kukačka.

Vítěz turnaje L.A.Interier Chomutov

ČTVRTFINÁLE

WILÍK TEAM - BESIKTAS JIRKOV 0 : 0 ( 0:0 ) , PK 5:4;

SPORT RESTAURANT JIRKOV - ATLETICO CHOMUTOV 2 : 2 ( 1:0), PK 2:1, P. Nový 2 - T. Rottenberg, M. Naďal;

TECHNOLINE - FC JIRKOV 2000 0 : 2 ( 0:1 ), J. Süssmilch 2;

L.A. INTERIÉR CHOMUTOV - FC PANTHER 7 : 1 ( 3:0 ), T. Kukačka 3, J. Hořínek 2, R. Haba, R. Pěnička - D. Virág;

SEMIFINÁLE

WILÍK TEAM - SPORT RESTAURANT JIRKOV 2 : 3 (1:1), J. Král 2 - P. Minařík, J. Boček, S. Svoboda;

FC JIRKOV 2000 - L.A. INTERIÉR CHOMUTOV 1 : 5 (1:2), Jiří Novák - T. Kukačka 2, M. Grubiša, R. Pěnička, P. Gedeon;

O TŘETÍ MÍSTO

WILÍK TEAM - FC JIRKOV 2000 3 : 4 PK

F I N Á L E

SPORT RESTAURANT JIRKOV - L.A. INTERIÉR CHOMUTOV 0 : 4 (0:2), V. BURDA, J. HOŘÍNEK, R. PĚNIČKA, P. GEDEON.

Napsal jiří Kupec, upraveno redakcí.