Juniorkám basketbalového klubu Levharti Chomutov v těchto dnech z různých zdravotních důvodů chybí pět hráček, a tak víkendové zápasy na palubovkách geograficky nejbližších soupeřů odehrály pouze v osmi. Možná to ale nakonec mělo pozitivní vliv, protože semknuté družstvo podalo výborné výkony a po šesti kolech ligy juniorek U19 zůstává jako jediné neporažené.

Slovan Ústí n. L. - Levharti Chomutov 57:66
(12:21, 30:46, 38:59)

Sestava Chomutova: Škvárová 18, Horsáková 17, Fišková 15, Sýkorová 8, Vejvodová 5, Lencová 3, Benedová, Gottwaldová

Levhartice odehrály skvělý zápas, až na poslední čtvrtinu, ale to už bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. „Začátek jsme zvládli výborně a do třetí čtvrtiny jsme hráli v pohodě. Pak se ale vyfaulovala Natka Horsáková a domácí hráčky získaly výškovou převahu pod košem, kde se jim začalo dařit. Přesto jsme celkem s přehledem vedení udrželi,“ popsal zápas trenér Levhartic Petr Drobný.

Slovan Litoměřice - Levharti Chomutov 35:63
(6:21, 20:34, 28:47)

Sestava Chomutova: Horsáková 22, Škvárová 16, Vejvodová 9, Sýkorová 6, Lencová 4, Fišková 3, Benedová 2, Gottwaldová 1

Dvě trojky na úplný úvod, patnáctibodový náskok po první čtvrtině, to byl vstup Levhartic do utkání. Chomutovské juniorky ve výrazně oslabené sestavě ani potom nepolevily a nakonec vyhrály o 28 bodů. Trenér Petr Drobný tak byl ve svém hodnocení výhradně pozitivní: „Holky zahrály velmi dobře, dokonce možná z těch šesti odehraných zápasů nejlépe. Je to o to cennější, že teď hrají v torzu. Rozhodčí pouštěli tvrdší hru, ale to nám vyhovovalo.“

Stanislav Král