Zápas Levhartic proti Brnu rozhodla druhá čtvrtina. V té domácí hráčky zaznamenaly pouhé tři body. Brno se tak dostalo do trháku a vytvořilo si náskok 28 bodů. Pak už bylo rozhodnuto a zápas se jen dohrával. O tom, na jakém místě v tabulce po základní části Chomutov skončí, rozhodoval souběžně hraný zápas mezi Ostravou a Slávií. Pokud by Slávie vyhrála, Levhartice by šly do nadstavby ze šestého místo. To se však nestalo, Ostrava těsně zvítězila a Chomutov skončil sedmý.

„Dnešní utkání s Brnem jsme už více méně pojali jako přípravu na novou sezonu. Stanovený cíl před sezónou máme již v tuto chvíli splněný a jsme spokojení,“ řekl po utkání manažer BK Chomutov Petr Drobný. Úvod sezony měly chomutovské ženy dobrý. Pak se ale začal herní projev týmu horšit. Nedařila se střelba a další herní činnosti. Vedení klubu se proto rozhodlo, že pro další část sezony angažuje nového trenéra. Stal se jím Daniel Kurucz, který si pro následující týdny dává jako hlavní úkol zintenzivnit týmovou přípravu, tak aby se hráčkám vrátilo potřebné sebevědomí a bojovnost, která je zdobila v první polovině sezóny.

Nadstavbovou část hrají týmy ve dvou skupinách. První tvoří týmy, která skončily po základní části na prvním až pátém místě a druhou týmy na šestém až desátém místě. Levhartice se budou snažit o to, aby si vybojovaly co nejlepší výchozí pozici do následného play-off.

„Chceme si vybojovat play- off, což není ještě hotové a potom se vyhnout osmému místu. To by totiž znamenalo jít na USK a to nechceme,“ uvedl v rozhovoru na klubovém webu nový trenér. Nadstavbu zahájí Levhartice už v pátek doma s Ostravou. Zápas se hraje v Městské sportovní hale v Chomutově od 19:30 hodin.

BK Levhartice Chomutov : KP Brno 46:82 (15:22, 18:46, 26:64)


Body Levhartice: Satoranská 21b., Krejzová 15b., Rokošová 9b., Malečková 1b., Čmejrková, Aulichová, Kučerová, Žílová, Hrabovská. Rozhodčí: Linhart Tomáš, Kovačovič Matej, Renc Jan;

BK Levhartice Chomutov: Satoranská Monika, Krejzová Michaela, Rokošová Kateřina, Malečková Karolína, Aulichová Veronika, Čmejrková Barbora, Hrabovská Dagmar, Kučerová Zuzana, Žílová Eliška.

KP Brno: Remenárová Veronika, Stará Michaela, Beránková Sarah, Green Gabrielle Alise, Andělová Gabriela, van Grinsven Chatilla, Hadačová Lucia, Kopecká Eva, Potter Emily, Tarkovičová Stella.

Tabulka ŽBL

1. ZVVZ USK Praha 36
2. Sokol Hradec Králové 33
3. KP Brno 32
4. BK Žabiny Brno 30
5. BLK Slavia Praha 27
6. SBŠ Ostrava 25
7. DSK Levhartice Chomutov 25
8. BK Loko Trutnov 22
9. Slovanka MB 21
10. BK Strakonice - U19 Chance 19