Střelecký účet utkání sice otevřela trojka chomutovské Kadlecové, jenže ještě do konce úvodní minuty Jihomoravanky skóre otočily a vedení už nepustily. Levhartice do první pauzy i díky trojce Krejzové s klaksonem snížily na rozdíl pouhých dvou bodů, ovšem víc se soupeřkám nepřiblížily.

Nástup do druhého dějství totiž vyšel o poznáí lépe Brňankám, jež po necelých dvou minutách poprvé odskočily na dvouciferný počet bodů, když vedly 29:19. V poločase hřál hostující soubor už devatenáctibodový náskok, který se po změně stran na čas zmenšil, neboť Severočešky třetí část o dva body vyhrály.

Závěrečná destiminutovka už zase jasně patřila Žabinám, které táhly Sarah Beránková (17 bodů), Kateřina Galíčková (14) a Eliška Hamzová s Briou Holmesovou (obě 13). Na domácí straně se střelecky nejvíc dařilo dvaadvacetibodové Valentýně Kadlecové a patnáctibodové kapitánce Michaele Krejzové.

Hokejisté Vítkovic proti Spartě.
Sparta ovládla vyhrocený duel ve Vítkovicích, Kometa uťala sérii proher

„Neměl jsme velká očekávání, protože jsme věděl, že nám budou chybět Jordan Reynoldsová a Tereza Vorlová, což jsou dvě hráčky základní pětky a pro nás velké oslabení,“ zmínil hlavní kouč Jozef Rešetár americkou křídelnici, která ještě zůstává v zámoří a k dispozici bude až na další duel na hřišti pražské Slavie, a zkušenou pivotku, již vyřadila zdravotní indispozice.

Na zápasové soupisce se naopak objevilo jedno staronové jméno, jelikož za Levhartice odehrála první střetnutí po mateřské pauze Monika Satoranská. Ta oblékla chomutovký dres naposledy 11. října 2020 a se Žabinami stihla něco málo přes deset minut, než se vyfaulovala. „Myslím, že pro nás bude platnou hráčkou, jakmile se rozehraje,“ pravil slovenský trenér.

Šéf realizačního týmu viděl za utrhnutím Brna po celkem vyrovnané první čtvrtině zejména doskok družiny kouče Viktora Pruši. „Soupeř se v téhle činnosti výrazně zlepšil,“ vypálil Jozef Rešetár bez váhání. Konečná čísla hovoří jasně. Žabiny doskočily 63 míčů z toho 23 pod chomutovkým košem, Levhartice se dostaly ke 40 míčům z toho 12 pod brněnským. „Rozhodl útočný doskok, protože dáte víc bodů i při nižší úspěšnosti, když si tolik střel doskočíte,“ uvedl první muž chomutovské střídačky. „Klíčová byla hra pod oběma koši,“ uzavřel jednoznačně.

Libor Kult