Posledním zástupcem v reprezentačním výběru, který basketbalově vyrůstal v Chomutově, byl v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2013 Jakub Houška. Tehdejší hráč Děčína naskočil do osmi duelů a celkem nastřílel jednapadesát bodů. Ještě před současným kapitánem Levhartů byli povoláni k přátelským zápasům přímo z chomutovského klubu Milan Doksanský nebo Pavel Kubálek na začátku milénia.

V ženské složce se jedná o premiéru, k níž do určité míry dopomohla současné situace v České republice a zranění některých opor. Levhartice Michaela Krejzová se tak bude hlásit trenéru Štefanu Svitkovi, jehož tým téměř přesně před rokem zdolal Itálii a těsně i Rumunsko, takže vede skupinu. Češky tak mají dobře nakročeno k postupu na šampionát, který by měly příští rok v červnu hostit Španělsko s Francií.

Eliška Šidlochová při práci.
Florbal Chomutov má nového fyzioterapeuta, je jím Eliška Šidlochová

Nyní se svěřenkyně slovenského kouče po přípravě v Praze přesunou do hlavního města Lotyšska. V Rize se v pátek 13. listopadu postaví od 15 hodin a 30 minut Dánkám a duel bude přímým přenosem přenášet Česká televize. O dva dny později čeká tým odveta s Italkami.

Michaela Krejzová zasáhla do všech pěti odehraných střetnutí RENOMIA ŽBL, v nichž dávala průměrně téměř dvanáct bodů na zápas (11,8), což ji v rámci týmu řadí na druhé místo za Terezu Vorlovou (15,8) a v celé soutěži jí patří dvacáté místo mezi hráčkami, jež zasáhly alespoň do dvou utkání.

Libor Kult