Jejich soupeřem jsou basketbalistky Valosunu Brno a zásluhou lepšího umístění po základní části se první dvě utkání odehrála v Městské sportovní hale v Chomutově. V obou viděli diváci drama až do závěru, v prvním zápasu se šťastnějším koncem pro domácí, ve druhém po zbytečném zaváhání v posledním osmi minutách si palmu vítězství odvezli brněnské hráčky.

V prvním zápase urvaly Levhartice výhru bojovností

První utkání dovedla chomutovská děvčata nakonec do vítězného konce. Duel byl po celou dobu vzácně vyrovnaný a na palubovce rozhodovala o vítězi každá maličkost. Brňanky se prezentovaly agresivním basketbalem, často zdvojovali hráčky, ale právě bojovností a agresivitou urvali v závěru Levhartice vítězství pro sebe.

„Šlo o první zápas play off, byla tam na naší straně nervozita. Nebyl to od nás optimální výkon, spokojen jsem s bojovností a nasazením. Bylo tam hodně chyb, ale to jsme nahradili právě bojovností. Proto jsme na konci urvali i vítězství," komentoval první zápas trenér Tomáš Eisner.

Ve druhém se Levhartice změnily na koťátka

Pokud se v prvním utkání skóre přelévalo ze strany na stranu, ve druhém zápase byly dvaatřicet minut lepší Levhartice Chomutov. Vypracovaly si patnáctibodový náskok a osm minut před koncem se zdálo, že zápas už dotáhnou do vítězného konce. Po time outu hostí začaly ale brněnské hráčky napadat Levhartice už na útočné polovině, s čím se domácí basketbalistky nedokázaly vyrovnat. Najednou byla na palubovce neškodná koťátka, domácí hráčky zbytečně ztrácely míč a dovolily soupeři nejenže vyrovnat, ale hostující hráčky šly těsně před koncem do vedení. Těsnou výhru o tři body nakonec i uhájily a vyrovnaly stav zápasů na 1:1.

Jen těžko dostával Tomáš Eisner po zápase ze sebe komentář k utkání: „K tomu nemám co říct. Stále mi to nebere hlava, proč jsme s náskokem patnácti bodů přestali hrát a hlavně doskakovat. Soupeř nás trestal z druhých, třetích střel. Play off je o bojovnosti. I když se nedaří, musíme bojovat! A my jsme přestali," zhodnotil druhé utkání play off trenér Levhartic.

Série play off se hraje na tři vítězná utkání, během víkendu 21. a 22. března odehrají mladé Levhartice dva zápasy v Brně. Minimálně jedno utkání potřebují vyhrát, aby se série vrátila do Chomutova k rozhodujícímu pátému duelu. Ten by se hrál ve středu 25. března v Městské sportovní hale v Chomutově.

V aspoň jedno vítězství na Moravě věří Tomáš Eisner: „Na soupeře máme, je to spíše o naší hře. Minimálně jeden zápas v Brně musíme vyhrát, snad nám už pomůže Anička Merhautová (nejlepší střelkyně, má průměr 20 bodů na zápas. Při domácích utkáních s Valosunem Brno byla nemocná, pozn. red.).

Výsledky a sestava Levhartic Chomutov:

BK Levhartice Chomutov - Valosun KP Brno 49:45 (8:11, 21:18, 34:32). Sestava a body Levhartic: Běloušková 11, Pikalová 10, Baženovová 8, Horsáková 5, Junglingová 4, Hartmanová 3, Zdeňková 3, Sýkorová 3, Drobná 2, Hlavová, Kubíková, Endrštová, Doležalová.

BK Levhartice Chomutov - Valosun KP Brno 56:59 (11:13, 34:25, 49:33). Sestava a body Levhartic: Junglingová 17., Horsáková 11., Baženovová 10, Hartmanová 6, Zdeňková 6, Pikalová 4, Běloušková 2, Hlavová, Drobná, Kubíková, Endrštová, Sýkorová.