Tým kouče Tomáše Eisnera vstoupil do utkání trojkou kapitánky Krejzové po necelé půlminutě hry. Získané vedení už chomutovské bojovnice za celý zápas nepustily, byť se Slovanka v jednu chvíli druhé čtvrtiny přiblížila na rozdíl pouhých dvou bodů.

Po snížení hostujícího celku se vedení Levhartic navyšovalo až do prvního klaksonu, z průběžného dvanáctibodového náskoku byl po první čtvrtině sedmibodový rozdíl. Ten se po necelých třech minutách druhého hracího období ztenčil jen na dva body ve prospěch bílomodré družiny. Pak však začaly úřadovat Kučerová a střídající Merhautová, díky jejichž příspěvku vedly Levhartice v poločase o třináct bodů.

Po nejvyrovnanější třetí čtvrtině se náskok domácího souboru zvýšil „jen“ o dva body. Krátce po polovině závěrečné části se Levhartice ocitly o 22 bodů vpředu, ovšem do konce zápasu Slovanka manko ještě o tři body snížila.

Kariérní maximum v ŽBL si vylepšily devatenáctibodová Kučerová, jež tak navázala na patnáct bodů z předchozího domácího souboje s KP Brno, desetibodová Merhautová a ve druhém startu také čtyřbodová Hibalová. S jejich přispěním vyhrály chomutovské basketbalistky podruhé v řadě a upravili bilanci po restart na 2:1.

„Vítězství se nerodilo lehce, což jsme očekávali, protože ve všech předchozích zápasech byla Slovanka se soupeřem minimálně poločas schopná hrát vyrovnaně a trápit tím i silné soupeře,“ popisuje Ondřej Matýs. „Slovanka má mladý energický tým, se kterým není jednoduché hrát, což se potvrdilo i tentokrát,“ doplňuje asistent hlavního trenéra.

Spolupracovník Tomáše Eisnera si uvědomuje, že Levhartice v jednu chvíli pustily soupeřky příliš na dostřel. „Měly jsme velké výkyvy v koncentraci, což samozřejmě nechceme,“ ohlíží se za druhou domácí výhrou z pěti pokusů.

Severočešky se podruhé za sebou ocitly v roli týmu, který nechtěl být první, který se soupeřem prohraje. Ve Strakonicích i se Slovankou družstvo nakonec uspělo, přestože trenéři viděli rezervy. „Určitě se nám hraje lépe, když nejsme favorit a můžeme překvapit. Lépe se nám hraje proti silnějšímu týmu, protože se slabšími se pak bohužel víc přizpůsobujeme soupeři a nepředvádíme hru, jakou po hráčkách chceme,“ uzavírá Ondřej Matýs před třízápasovou venkovní sérií na hřišti brněnských Žabin, Ostravy a Hradce Králové.

Libor Kult