Hráči Sokola Vyšehrad věděli, že na palubovce druhého týmu soutěže nemají, co ztratit. Tomu také odpovídal úvod utkání, v první čtvrtině totiž vedli hosté již 11:20 a i na začátku té druhé dál domácím nakládali.

„Před zápasem si říkáme, že nebudeme zápas začínat pěti trojkami a začneme pro změnu šesti trojkami. Ta vyváženost tam v úvodu prostě nebyla, špatně jsme bránili,“ hledal důvod zpackaného úvodu chomutovský trenér Eisner. V dalším průběhu utkání ale domácí borci zabrali a postupně náskok Vyšehradu stáhli, poté se hra i skóre přelévala ze strany na stranu a v závěru vznikalo obrovské drama.

Přibližně před vteřin před koncem hry za stavu 75:74 pro domácí posoudil rozhodčí zákrok Tomáše Hrubého jako nedovolený a nařídil dva trestné hody. Michal Skořepa naštěstí proměnil jen jeden a poslal tedy zápas do prodloužení. Tam si domácí došli po boji pro vítězství 86:82.

Domácí trenér však nebyl s výkony spokojen: „Mám pocit, že hrajeme venku líp, než doma. Myslíme si asi, že když hrajeme doma, tak to půjde samo. Venku hrajeme zodpovědněji, lépe bráníme, víc doskakujeme. Všechno tohle víme, dneska to ale nebylo v hlavách hráčů. Ale kolikrát je takhle vybojovaný zápas lepší, než jasná výhra.“